Wsyp kawę do skarpety i połóż pod fotelem. Efekt poczujesz od razu

Wsyp kawę do skarpety i połóż pod fotelem. Efekt poczujesz od razu

Kawa w skarpecie potrafi w samochodzie zdziałać cuda
Kawa w skarpecie potrafi w samochodzie zdziałać cuda
Źródło zdjęć: © Fot. Konrad Skura
Filip Buliński
29.11.2021 08:31, aktualizacja: 14.03.2023 14:12

Z nieprzyjemnymi zapachami w aucie zazwyczaj staramy się walczyć marketowymi specyfikami. Jest jednak pewna prosta i skuteczna w działaniu metoda, która nie wymusi na nas wycieczki do supermarketu. Wystarczy pójść do kuchni.

Nieprzyjemny zapach w samochodzie może mieć różne źródła. Zaczynając od pleśni, przez zbierającą się wilgoć, zapchany filtr kabinowy, aż po resztki jedzenia, rozlane płyny czy pozostałą woń po przewożeniu zwierzęcia. Zanim weźmiemy się za pozbycie samego zapachu, najpierw powinniśmy zlokalizować jego pochodzenie.

Zarówno w supermarketach, jak i na stacjach benzynowych czy w internecie nie brakuje specyfików i odświeżaczy, których zadaniem jest pozbycie się nieprzyjemnych zapachów w aucie. Po najtańszych nie powinniśmy się spodziewać spektakularnych efektów. Z kolei porządne preparaty potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Jest jednak jeszcze inny sposób, który w przypadku wielu osób nie będzie kosztował ani złotówki.

Skutecznym sposobem na odświeżenie wnętrza jest bowiem kawa w ziarnach, którą wielu z nas ma w domu. Jej aromat potrafi nie tylko obudzić, ale też pochłonąć nieprzyjemne zapachy wewnątrz auta i zapewnić przyjemną, naturalną woń. Wystarczy kilka ziaren nasypać do skarpetki czy cienkiego woreczka i położyć je np. pod fotelem pasażera czy we wnękach deski rozdzielczej. Efekt będzie tym lepszy, im więcej miejsc "zabezpieczymy".

Kawa nie tylko zneutralizuje zapachy na kilka tygodni, ale dodatkowo pochłonie także wilgoć. Dla lepszego efektu można także zastosować zmieloną kawę, jednak jej działanie będzie krótsze niż w przypadku całych ziaren. Nawet jeśli nie mamy jej w domu, nie musimy wydawać majątku na zakup szczególnie wymyślnego rodzaju. Jeden z tańszych rodzajów spełni swoje zadanie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)