Wiemy jak wygląda nowe BMW Serii 3 Touring

Wiemy jak wygląda nowe BMW Serii 3 Touring

Dynamicznie i elegancko. Stylistyka Serii 3 Touring jak zwykle nie rozczarowuje.
Dynamicznie i elegancko. Stylistyka Serii 3 Touring jak zwykle nie rozczarowuje.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
11.06.2019 16:53, aktualizacja: 28.03.2023 10:44

Po sedanie przyszedł czas na kombi. Doczekaliśmy się pierwszych zdjęć nowego BMW Serii 3 Touring. Dwie fotografie, które najprawdopodobniej pochodzą z oficjalnej sesji zdjęciowej BMW właśnie wyciekły do sieci. Już niebawem powinniśmy doczekać się więc premiery tego modelu.

Nie od dziś wiadomo, że Bawarczycy potrafią robić ładne kombi. W całej historii Serii 3 trudno wskazać generację, która wyglądałaby źle w tym praktycznym wydaniu. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej odsłony, noszącej techniczne oznaczenie G21. Z pewnością nie zabraknie osób, które stwierdzą, że Touring wygląda równie dobrze, a może nawet lepiej niż sedan.

Nadwozie prezentuje się dynamicznie i elegancko. Spora w tym zasługa detali takich jak chociażby ostro wystylizowane trzecie boczne okno, które sprawia, że linia boczna wygląda lżej. Na podstawie dwóch fotgrafii trudno to stwierdzić ze stuprocentową pewnością, lecz tylne lampy wyglądają jakby żywcem przeniesiono je z sedana. Czy to źle? Wręcz przeciwnie. Zdają się idealnie pasować do tyłu kombi.

Pod względem technicznym wersja Touring nie powinna znacząco różnić się od odmiany trójbryłowej. Spodziewamy się dokładnie tych samych silników i wyposażenia. W tym wydaniu chętniej wybieranym motorem będzie zapewne diesel, ale musimy jeszcze trochę poczekać, aby się o tym przekonać. BMW powinno pochwalić się Touringiem już w najbliższych dniach. Wówczas poznamy więcej szczegółów.

Co ciekawe, ta praktyczna wersja ma być dostępna wyłącznie w Europie. Nic dziwnego. Klasa średnia powoli wymiera, a jej miejsce sukcesywnie zajmują wszelkiej maści SUV-y. Mamy tylko nadzieję, że to nie ostatnia generacja Touringa, gdyż w historii motoryzacji trudno wskazać bardziej udaną stylistycznie linię europejskich kombi segmentu premium.

453762389708924527
© mat.prasowe
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)