Wielkie muzea Mercedesa i Porsche działają razem dla Stuttgartu

Wielkie muzea Mercedesa i Porsche działają razem dla Stuttgartu

Wielkie muzea Mercedesa i Porsche działają razem dla Stuttgartu
Marcin Łobodziński
01.08.2016 07:26, aktualizacja: 01.10.2022 22:21

W jakim celu można odwiedzić niemiecki Stuttgart jeżeli nie ma się tam rodziny? Właściwie tylko po to, by zobaczyć dwa wspaniałe muzea firm Mercedes-Benz i Porsche. Zauważyli to ich przedstawiciele, którzy podjęli współpracę i zapraszają odwiedzających do zwiedzenia obu obiektów. Jeżeli kupiłeś bilet wstępu do jednego, masz zniżkę do drugiego.

Stuttgart to stolica kraju związkowego Badenia-Wirtembergia i jednocześnie ważne ze względu na przemysł niemieckie miasto, w którym siedzibę mają nie tylko dwie potężne firmy motoryzacyjne – Mercedes-Benz i Porsche – ale także Neoplan czy Robert Bosch. Region Stuttgartu wykazuje także największe w Niemczech nagromadzenie instytucji naukowych, akademickich i badawczych. Dla zwiedzających ten region fanów motoryzacji niesamowitą atrakcją są Mercedes-Benz Museum i Porsche Museum.

Obie instytucje podjęły ze sobą współpracę by turyści mieli większe szanse na zwiedzenie obu obiektów. Kupując bilet do jednego, otrzymacie 25 proc. zniżki do drugiego muzeum – normalna cena to 8 euro. Ponadto, by zachęcić zwiedzających do zarezerwowania sobie czasu na oba obiekty, w Muzeum Porsche pojawi się Mercedes-Benz W 111 230 S z 1966 roku, natomiast w Muzeum Mercedesa będzie stało Porsche 911 Carrera 2.7 z 1975 roku. Będą pełnić funkcję „ambasadorów” i promować wizytę w drugim muzeum.

Zwiedzając obiekt Mercedesa możecie liczyć na obejrzenie 160 samochodów i około 1500 innych eksponatów, pokazujących historię firmy i jednocześnie motoryzacji, ponieważ Mercedes to najstarsza firma samochodowa świata. Poznacie historię, którą zapoczątkowali Carl Benz i Gottlieb Daimler w 1886 roku. Unikatowe i wyjątkowe modele Mercedesa, a także rozwój techniki – to wszystko zobaczycie od wtorku do niedzieli w godzinach 9-18.

Porsche Muzeum zostało położone w Zuffenhausen, nieopodal serca Stuttgartu. Otwarte w tych samych godzinach i dniach tygodnia prezentuje historię jednej z najznakomitszych firm produkujących samochody sportowe. Poznacie tam geniusz Ferdynanda Porsche i jego potomków, zobaczycie historyczne pojazdy wyścigowe, które biły rekordy na torach, a nierzadko można podziwiać na żywo proces odnawiania zabytkowych samochodów. Ekspozycja muzeum obejmuje około 90 pojazdów i regularnie się zmienia, a niemal wszystkie prezentowane auta są sprawne i jako „mobilne muzeum” pojawiają się na wyścigach oraz imprezach na całym świecie.

Oferta zniżkowa na bilety potrwa do końca roku, ale wierzymy, że nie jest ona do niczego potrzebna prawdziwym miłośnikom motoryzacji. Nie zapomnijcie tylko odwiedzić obu muzeów, nawet jeżeli jesteście fanami tylko jednej z tych marek. Zdjęcie tytułowe może Was nieco zmylić - oba muzea nie są położone tuż obok siebie. Dzieli je odległość niespełna 10 kilometrów, które można pokonać w 20-30 minut.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)