Wayne Griffiths nowym prezesem Seata. Dotychczas rządził Cuprą

Wayne Griffiths nowym prezesem Seata. Dotychczas rządził Cuprą

Wayne Griffiths pracuje dla koncernu Volkswagena od 1989 roku.
Wayne Griffiths pracuje dla koncernu Volkswagena od 1989 roku.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
24.09.2020 12:23, aktualizacja: 22.03.2023 10:09

Po odejściu Luki de Meo do Renault, Seat musiał zapełnić lukę na stanowisku prezesa firmy. Został nim Wayne Griffiths - dotychczasowy wiceprezes Seata ds. marketingu i sprzedaży, a także szef Cupry. Griffiths będzie od teraz zarządzał obiema markami.

Wayne Griffiths to nowy szef Seata - taką decyzję podjął zarząd koncernu Volkswagena pod przewodnictwem prezesa grupy, Herberta Diessa.

"Wayne Griffiths jest jednym z naszych najbardziej doświadczonych managerów" – zauważa Diess. – "Przez ostatnie cztery lata doprowadził do rekordowych wyników sprzedaży SEAT-a i zadbał o rozwój marki CUPRA. Ma moje pełne zaufanie i wierzę, że jego prezesura będzie dla marek pomyślna. Chcę również wyrazić wdzięczność pełniącemu dotychczas obowiązki Prezesa Carstenowi Isensee, który zarządzał firmą w niezwykle wymagającym czasie naznaczonym przez COVID-19. Dzięki niemu SEAT miał zagwarantowaną ciągłość zarządzania."

Griffiths pracuje dla Seata od 2016 roku, kiedy to objął stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży. To właśnie jemu w dużej mierze Hiszpanie zawdzięczają pierwszą pozycję w rankingu najszybciej rozwijających się marek, którą Seat zajmował nieprzerwanie przez 3 lata, aż do pierwszego kwartału 2020 roku.

Wcześniej Griffiths pracował m.in. dla Audi, gdzie spędził ponad 20 lat zawodowego życia, po tym jak tuż po studiach w 1989 roku związał się z grupą Volkswagena. Nowy prezes wśród priorytetów na przyszłość wymienia przede wszystkim rozwój elektromobilności i rozwój marki Cupra.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)