VW zarabia 70 tys. zł na każdym Porsche!

VW zarabia 70 tys. zł na każdym Porsche!

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Bartosz Pokrzywiński
15.03.2014 10:09, aktualizacja: 08.10.2022 09:35

Porsche opublikowało raport finansowy za rok 2013, z którego wynika, że producent z Zuffenhausen zarabia średnio około 70 000 zł na każdym sprzedanym aucie.

Nie trzeba być największym graczem na rynku żeby zarabiać największe pieniądze. Doskonale wiedzą o tym Państwo Quandt, którzy znajdują się na szczycie listy najbogatszych ludzi w branży motoryzacyjnej.

Już od kilku lat mówi się, że najbardziej rentowną w sensie biznesowym marką jest Porsche. To właśnie producent ze Stuttgartu zarabia kolosalne pieniądze na każdym sprzedanym samochodzie i to właśnie dlatego Porsche poszerzyło ofertę SUV-ów o model Macan czy wprowadziło na rynek Panamerę.

Porsche Macan
Porsche Macan

Volkswagen, który jest obecnie właścicielem marki z Zuffenhausen opublikował raport finansowy za rok 2013, z którego wynika, że średnio za każdy wyprodukowany samochód marka inkasuje 23 200 dolarów! To oznacza marżę w wysokości 18% i równowartość około 70 000 zł.

Dla porównania Audi połączone z Lamborghini mają średnią marżę 10,1% na każdym aucie, a marka Volkswagen zaledwie 2,9%. To tylko pokazuje jak niewiarygodną maszynką do zarabiania pieniędzy stało się Porsche w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)