VW kończy z manualami. Na razie tylko w Chinach

VW kończy z manualami. Na razie tylko w Chinach

Manualne skrzynie - przynajmniej na razie - będą dostępne w Europie
Manualne skrzynie - przynajmniej na razie - będą dostępne w Europie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen
Aleksander Ruciński
19.11.2022 11:38

Koniec skrzyń manualnych jest bliski. Kolejny producent ogłasza całkowite odejście od tego rozwiązania. Datą graniczną ma być marzec 2023 roku. Po tym terminie wszystkie modele SAIC Volkswagen będą oferowane z automatami.

O sprawie donosi portal "Autohome" powołujący się na wewnętrzną korespondencję w chińskim koncernie SAIC Volkswagen. Jego pracownicy zostali poinformowani o wygaszaniu dywizji odpowiedzialnych za rozwój i produkcję manualnych skrzyń biegów.

Decyzja jest podyktowana dynamicznymi zmianami, jakie zachodzą na chińskim rynku motoryzacyjnym - rozwojem elektromobilności i odchodzeniem od tradycyjnych napędów.

SAIC Volkswagen od lat sukcesywnie ograniczał dostępność manualnych przekładni, które zachowały się tak naprawdę tylko w trzech modelach: Polo, Santana i Lavida. Na razie nie wiadomo jak decyzja wpłynie na inne marki koncernu oferowana w Chinach. Mowa przede wszystkim o Škodzie, gdyż Audi w ogóle nie sprzedane tam aut z ręczną przekładnią.

Stopniowe odchodzenie od klasycznych skrzyń biegów to proces, który można zaobserwować nie tylko w Azji. Od kilku lat postępuje również w Europie, z dokładnie tych samych powodów - motoryzacyjnej transformacji i faktu, że klienci po prostu nie kupują aut z drążkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)