Volkswagen poluje na Alfa Romeo?

Volkswagen poluje na Alfa Romeo?

Volkswagen poluje na Alfa Romeo?
Rafał Warecki
25.08.2010 12:20, aktualizacja: 02.10.2022 21:27

Jak donosi Automotive News Europe, Volkswagen AG planuje podkupić markę Alfa Romeo.

Jak donosi Automotive News Europe, Volkswagen AG planuje podkupić markę Alfa Romeo.

Włoski producent uchodzący za wzór włoskiej motoryzacji jest w kłopotach, firma przez ostatnie 10 lat wygenerowała między 200 a 400 milionów euro strat. W odpowiedzi na takie informacje największy niemiecki koncern motoryzacyjny składa właścicielowi coraz ciekawsze propozycje.

Dla Volkswagena Alfa Romeo jest łakomym kąskiem. Kolejna marka o sportowym zacięciu to milowy krok w pogoni za największym na świecie koncernem, jakim jest Toyota Motor Corporation. VW AG, które w ostatnich latach bardzo szybko przybiera na sile dzięki nowej strategii rozwojowej, mimo wyraźnych odmów Fiata nie planuje odpuścić.

Włosi razem z Sergio Marchionne (dyrektor generalny koncernu Fiat) na czele bronią się, mówiąc, że przed 2014 rokiem sprzedaż produktów Alfa Romeo wzrośnie do 500 tysięcy egzemplarzy rocznie (ze 102 tysięcy aktualnie) i będzie postrachem dla Audi. Analitycy rynkowi bez pardonu wyśmiewają te zapowiedzi:

Być może Alfa Romeo będzie sprzedawać rocznie pół miliona pojazdów, ale tylko po przejęciu przez grupę Volkswagena - Arndt Ellinghorst  (firma inwestycyjna i bank Credit Suisse).
Nie widzę, jak Alfa Romeo chciałoby ukraść niemieckim konkurentom taką ilość klientów” - Massimo Vecchio (firma inwestycyjna i bank Mediobanca).

A co Wy o tym myślicie?

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)