Urząd Skarbowy sprzedaje dwa auta. Nie mają kluczyków i dokumentów

Urząd Skarbowy sprzedaje dwa auta. Nie mają kluczyków i dokumentów23.12.2020 08:14
Jednym z aut wystawionych na licytację jest Jaguar XF (zdjęcie poglądowe)
Jednym z aut wystawionych na licytację jest Jaguar XF (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski

Kolejne licytacje w polskich urzędach skarbowych. Placówka z Bielska-Białej wystawiła na sprzedaż dwa samochody: audi A3 oraz jaguara XF. Ceny wywoławcze oscylują w granicach 75 proc. wartości rynkowej. Problem w tym, że auta zostaną sprzedane bez dokumentów i kluczyków.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o licytacji 21 samochodów przeprowadzonej przez urząd skarbowy w Częstochowie. Budziła ona sporo emocji głównie dlatego, że bohaterami wyprzedaży były wyjątkowo ciekawe pojazdy. Na liście znalazł się m.in. nissan GT-R, aston martin DB9, a nawet wrak ferrari.

Tym razem jest mniej spektakularnie, gdyż pod młotek trafi zwyczajne audi A3 sportback oraz jaguar XF. Oba pojazdy wyprodukowano w 2013 roku. Skarbówka ustaliła cenę wywoławczą audi na poziomie 24 300 zł. Za jaguara żąda natomiast co najmniej 39 000 zł. Jest tylko jeden problem, i to dość poważny - auta zostaną sprzedane bez kluczyków i dokumentów.

Jak w takim razie zarejestrować i korzystać z nich po zakupie? Tego urzędnicy już nie zdradzają. Jeśli jednak mimo wszystko bylibyście chętni do wzięcia udziału w licytacji, musicie wpłacić wadium w wysokości 1/10 ceny szacunkowej i stawić o godzinie 10.30 przy ulicy Mazańcowickiej 79 w Bielsku-Białej.

Jeśli pierwsza licytacja nie zakończy się sprzedażą, urząd przewidział drugi termin, 7 stycznia 2021 roku, godz. 10.30. Ci, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na temat planowanej licytacji, powinni skontaktować się Pierwszym US w Bielsku Białej, przy ul. Sixta 17 lub telefonicznie: 516231571 oraz 33 4998204 w godzinach od 8.00 do 11.00.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)