Turek odrestaurował malucha lepiej niż niejeden Polak. Wszystko udokumentował filmem

Maluch wygląda jak nowy
Maluch wygląda jak nowy
Źródło zdjęć: © youtube.com / Mekanik Doktoru
Aleksander Ruciński

27.07.2022 06:44, aktual.: 13.03.2023 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doprowadził malucha do idealnego stanu, dokumentując kompletny proces renowacji na wideo. Turecki mechanik wykonał kawał dobrej roboty, która powinna spodobać się nie tylko fanom polskiego fiata.

Fiat 126p to samochód, który zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. Z uwagi na swój niepowtarzalny charakter cieszy się również sporym zainteresowaniem obcokrajowców. Przykładem może być chociażby aktor Tom Hanks, który jeszcze do niedawna posiadał malucha. Autkiem, w roli ciekawego youngtimera interesują się też fani renowacji, jak np. Mekanik Doktoru z Turcji.

To młody youtuber i pasjonat motoryzacji, który niedawno opublikował wideo z kompletnej renowacji małego fiata. Auto, które ostatnie lata spędziło pod plandeką, nie było w najlepszym stanie, choć w kwestii braku zaawansowanej korozji z pewnością górowało nad polskimi egzemplarzami.

Mekanik Doktoru rozebrał samochód praktycznie na części pierwsze, wymieniając zużyte elementy i naprawiając każde uszkodzenie. Następnie złożył całość dbając o takie detale jak nowe wygłuszenia czy tapicerka. Samochód zyskał też kompletnie nowy lakier.

Full restoration ancient FIAT 126 | Restoring and repair antique fiat 126 cars

Cały proces udokumentowano na blisko 25-minutowym filmie, który jest najprawdopodobniej najbardziej szczegółowym zapisem renowacji malucha na serwisie Youtube. Oglądanie tego to sama przyjemność. Zresztą, przekonajcie się sami, klikając w powyższe wideo.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)