Trzy cylindry w nowych BMW!

Trzy cylindry w nowych BMW!20.12.2010 13:30
Trzy cylindry w nowych BMW!
Piotr Mazanek

Szykuje się poważna zmiana w nadchodzącej generacji BMW Serii 1, które trafią do sprzedaży w 2013 roku. Tradycyjny dla marki napęd RWD ma zejść na drugi plan, a małe, miejskie BMW zostanie wyposażone w układ przeniesienia napędu FWD. Mniejsze, trzycylindrowe silniki oraz napęd na przednią oś mają pomóc zwiększyć popularność marki.

Innowacyjne dla BMW, 1,5-litrowe jednostki napędowe mają być umieszczone poprzecznie. Koncern dąży dzięki temu do maksymalnego skrócenia maski i tym samym stworzenia większej przestrzeni w samej kabinie pasażerskiej. Silniki mają mieć trzy cylindry i turbodoładowanie. Niektóre z nich będą zasilane olejem napędowym, inne - benzyną.

Dzięki stale rozwijanej przez BMW technologii EfficientDynamics te małe motory mają być bardzo ekonomiczne i wydajne. W związku z rosnącymi cenami paliwa jest to bardzo istotne. Jak już wcześniej wspomniano, napęd nowych silników ma być kierowany na przednią oś.

Pierwsze auta BMW Serii 1 z takimi rewolucyjnymi zmianami będą dostępne już za dwa lata w nadwoziach hatchback oraz kombi.

Źródło: Onet.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Ile zarabia BMW?
Ile zarabia BMW?
Bartosz Pokrzywiński
Komentarze (0)