Toyota Supra z klocków Lego wygląda jak prawdziwa. I do tego jeździ!

Toyota Supra z klocków Lego wygląda jak prawdziwa. I do tego jeździ!

Lego czy oryginał? Prawda, że trudno je odróżnić?
Lego czy oryginał? Prawda, że trudno je odróżnić?
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Aleksander Ruciński
13.08.2021 09:58, aktualizacja: 14.03.2023 15:31

Toyota Gazoo Racing i Lego połączyli siły by stworzyć naprawdę wyjątkowy projekt. Mowa o pełnowymiarowej, jeżdżącej suprze wykonanej z klocków Lego. Auto zbudowane łącznie z 480 tys. klocków do złudzenia przypomina oryginał.

Światy Lego i motoryzacji przenikały się niemal od zawsze. Wielbiciele wszelkiej maści pojazdów mają do wyboru tysiące propozycji z oferty Lego. Duński producent klocków czasem jednak wychodzi poza modele w skali, tworząc naprawdę spektakularne projekty. Jednym z nich jest pełnowymiarowa toyota supra stworzona przy współpracy z Toyota Gazoo Racing.

Wymiarami auto niemal w 100 procentach odpowiada drogowej Suprze, mimo że zdecydowaną większość elementów wykonano tu z klocków. Łącznie użyto ponad 480 tys. elementów. Zbudowano z nich zarówno nadwozie jak i wnętrze. Jedyne podzespoły, które przeniesiono z prawdziwego auta to koła, fotel kierowcy, kierownica i oznaczenia. Reszta, nawet działające oświetlenie, to klocki Lego.

Jakby tego było mało, auto ma własny napęd. Oczywiście nie jest to 3-litrowa sześciocylindrówka, lecz mały silnik elektryczny. Nie zmienia to jednak faktu, że toyota z klocków jest w stanie się przemieszczać. Choć pewnie niezbyt szybko.

メイキング&お披露目:レゴ トヨタ GRスープラ 実物大レプリカ

Auto oczywiście nie jest na sprzedaż - strach pomyśleć ile mogłoby kosztować - choć na pocieszenie Lego oferuje model w skali z serii Speed Champions. Kupicie go za 89,99 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)