To oficjalny koniec Mondeo. Popularny ford zniknie z rynku w marcu 2022 roku

To oficjalny koniec Mondeo. Popularny ford zniknie z rynku w marcu 2022 roku

Nawet hybrydowa wersja nie zdołała uratować Mondeo.
Nawet hybrydowa wersja nie zdołała uratować Mondeo.
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Aleksander Ruciński
26.03.2021 08:13, aktualizacja: 16.03.2023 14:09

Plotki, które pojawiały się od kilku dobrych lat, zostały oficjalnie potwierdzone. Obecna generacja Mondeo jest zarazem ostatnią. Pożegnamy ją w marcu 2022 roku. Następcy nie będzie, a przynajmniej nie bezpośredniego. Powód? Współczesne preferencje klientów.

SUV-y opanowały rynek. Widać to na ulicach każdego większego miasta, a także w gamach europejskich producentów. Klasyczne segmenty rynku, jak np. sedany klasy średniej przestają mieć rację bytu. Właśnie dlatego VW chce ograniczyć produkcję Passata wyłącznie do wersji kombi, a Ford całkowicie wycofa Mondeo.

Decyzja była do przewidzenia, w końcu jakiś czas temu z amerykańskiego rynku zniknął Fusion, który był tamtejszym odpowiednikiem Mondeo. Sprzedaż zarówno amerykańskiego, jak i europejskiego wariantu sukcesywnie spadała, by ostatecznie doprowadzić do decyzji o zakończeniu produkcji. Niewykluczone jednak, że sama nazwa pozostanie w użyciu, choć posłuży za imię dla zupełnie innego auta - prawdopodobnie crossovera.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w gamie - przynajmniej na razie - pozostają minivany S-Max i Galaxy. Niewykluczone, że Ford postanowił pozostać jednym z ostatnich bastionów tego dogorywającego gatunku. Niedawno oba modele doczekały się nowych, w pełni hybrydowych wersji, co sugeruje, że pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas.

Równolegle Ford stawia na elektryfikację. Zgodnie z planami przedstawionymi w lutym 2021 roku, za 10 lat wszystkie nowe modele marki w Europie mają być zasilane prądem. Czy wśród nich znajdzie się miejsce dla Mondeo? Możliwe, choć trudno liczyć, że będzie ono podobne do tego, któe znaliśmy dotychczas.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)