Thomas Schäfer nowym szefem Škody. Wcześniej pracował dla Daimlera

Thomas Schäfer nowym szefem Škody. Wcześniej pracował dla Daimlera

50-letni Schäfer rozpoczął motoryzacyjną karierę w 1991 roku.
50-letni Schäfer rozpoczął motoryzacyjną karierę w 1991 roku.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
03.08.2020 13:27, aktualizacja: 22.03.2023 10:43

Były pracownik Daimlera i regionalny dyrektor grupy Volkswagena Thomas Schäfer został nowym szefem Škody. 50-letni Niemiec obejmie stanowisko ze skutkiem natychmiastowym po niedawnym odejściu dotychczasowego prezesa - Bernharda Maiera.

Thomas Schäfer może się pochwalić blisko 30-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Swoją karierę zaczynał w 1991 roku od Daimlera, gdzie pracował przez większość swojego zawodowego życia. W drugiej dekadzie XXI roku dołączył do koncernu Volkswagena, by rozwijać się głównie w południowoafrykańskich strukturach firmy.

W ostatnich latach Schäfer był dyrektorem regionalnym koncernu w Afryce. Teraz powróci do Europy, by pokierować Škodą. Jej dotychczasowy szef, Bernhard Maier, odszedł ze stanowiska w lipcu 2020 roku po 5 latach pracy dla czeskiej marki.

To już kolejna w tym roku duża zmiana kadrowa przeprowadzona w koncernie Volkswagena. W pierwszych miesiącach z Seata do Renault odszedł Luca De Meo. Potem Herbert Diess ogłosił, że nie będzie już łączył funkcji szefa koncernu i marki Volkswagen, oddając drugie stanowisko Ralfowi Brandstaetterowi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)