TestyCupraTest wideo: Cupra Ateca - drogi seat czy unikatowy samochód?

Test wideo: Cupra Ateca - drogi seat czy unikatowy samochód?

Mateusz Raczyński
07.07.2021 06:45, aktualizacja: 30.09.2022 18:17

Cupra Ateca nie cieszy się wielką popularnością, ale może to jest właśnie jej zaleta? Innymi słowy, czy nie jest to samochód, który zagwarantuje wam, że możecie nie spotkać drugiego takiego przez całe miesiące? Postanowiłem to sprawdzić.

Cupra Ateca – test wideo

Cupra Ateca była pierwszym samochodem nowopowstałej marki, który zapowiadał, że po oddzieleniu od Seata samochody będą przede wszystkim sportowe. Dzisiaj wiemy już, że nie do końca tak jest. Cupra to przede wszystkim marka lifestyle'owa.

W tym lifestyle'u jest oczywiście jeszcze sporo mocy. Na przykład Cupra Ateca ma 300 KM i osiąga 100 km/h w 4,9 s. To już poważne wyniki, jak na rodzinny samochód, ale trzeba za to zapłacić około 200 tys. zł. Za tyle większość osób wybierze samochód marki premium, choćby ze słabszym silnikiem, ale jednak z odpowiednim znaczkiem.

Może w tym być jednak szansa dla Cupry. Może nie dla marki, ale dla kierowcy, któremu zależy na tym, by jeździć samochodem unikatowym. A czy Ateca taka jest? Albo dowolny samochód tej marki? Sprawdzamy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)