Tesla wybuduje w Europie gigantyczną fabrykę

Tesla wybuduje w Europie gigantyczną fabrykę
Źródło zdjęć: © Tesla
Aleksander Ruciński

10.11.2016 14:04, aktual.: 01.10.2022 21:36

Tesla rozwija się w imponującym tempie. Aby sprostać rosnącemu popytowi i kontynuować rozwój, amerykańska firma będzie niebawem potrzebować kolejnej fabryki. Wiemy już, że zakład powstanie w Europie.

Podczas niedawnej konferencji prasowej Tesli w Niemczech, potwierdził to sam szef marki, Elon Musk. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fabryka może ruszyć już za około 2 lata. Nadal jednak nie znamy dokładnej lokalizacji. Niewykluczone, że wybór padnie właśnie na Niemcy z uwagi na rozbudowaną infrastrukturę i centralne położenie w Europie.

Gigafactory 2 - taką nazwę otrzyma nowy zakład Tesli ulokowany na Starym Kontynencie. Tesla zamierza wytwarzać zarówno samochody, czy silniki jak i baterie, szczególnie te przeznaczone na europejski rynek, coraz bardziej chłonny w kwestii pojazdów elektrycznych. Przypominamy, że już niebawem Tesla rozpocznie dystrybucję swojego prawdziwego hitu, jakim jest Model 3. Auto sprzedało się w rekordowej ilości 40 000 egzemplarzy. Zysk z ich sprzedaży pozwoli Tesli jeszcze szerzej rozwinąć skrzydła.

Budowa Gigafactory 1
Budowa Gigafactory 1© Tesla

Model 3 jest kluczowy także w kwestii budowy fabryki. Musk poinformował bowiem, że obecnie firma koncentruje się na wyprodukowaniu i dostarczeniu do klientów zamówionych aut. Gdy to nastąpi, proces budowy Gigafactory 2 rozpocznie się na dobre. Liczymy, że stanie się to w okolicach 2018 roku. Co ciekawe, budowa nowego, europejskiego zakładu będzie najambitniejszym projektem w historii Tesli. Inwestycja pochłonie około 5 mld dolarów i da miejsce pracy około 10 000 osób.

Szacuje się, że zakład zajmie powierzchnię ponad 150 boisk piłkarskich, podobnie jak aktualnie budowana, amerykańska fabryka Gigafatory 1, będzie w dużej mierze zasilana energią odnawialną. Z pewnością będzie to jedna z największych inwestycji w Europie, w ciągu najbliższych kilku lat. Państwo, w którym Tesla zdecyduje się ulokować swoją inwestycję nie jest jeszcze znane. Chętnych nie powinno jednak zabraknąć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)