Tesla z pierwszym ASO w Polsce

Tesla z pierwszym ASO w Polsce

VCentrum poszerza swoją ofertę o obsługę aut marki Tesla.
VCentrum poszerza swoją ofertę o obsługę aut marki Tesla.
Źródło zdjęć: © Google Street View
Aleksander Ruciński
06.08.2019 11:43, aktualizacja: 28.03.2023 10:09

Elon Musk zapowiadał niedawno na Twitterze rozszerzenie sieci serwisów i stacji ładowania Tesli o Polskę. Widać, że nie były to słowa rzucane na wiatr. Pierwsza, autoryzowana stacja obsługi Tesla została otwarta na ulicy Powsińskiej 69/71 w Warszawie.

To bardzo dobra wiadomość dla właścicieli aut amerykańskiego producenta. Dotychczas byli oni skazani na serwis w Berlinie. Teraz nareszcie doczekali się pierwszej - choć zapewne nie ostatniej - polskiej stacji obsługi.

Ulica Powsińska 69/71, Warszawa - ten adres powinni zapamiętać wszyscy polscy użytkownicy Tesli. Warsztat mieści się na terenie firmy VCentrum, reklamującej się jako salon samochodów premium mający łącznie 30 stanowisk naprawczych. Tesli udostępniono na razie dwa z nich. Na miejscu pracuje czterech odpowiednio przeszkolonych mechaników.

Ich zadaniem jest podstawowa obsługa serwisowa oraz przeprowadzanie większości napraw mechanicznych. Klienci chętni np. na naprawę blacharską, póki co są odsyłani do Berlina. Pozostaje liczyć, że za jakiś czas się to zmieni. Polska stanowi coraz znaczący rynek zbytu dla aut Tesli. Chętnych do skorzystania z usług serwisu może więc być naprawdę sporo.

Stacja obsługi na ulicy Powsińskiej to pierwszy i ważny krok do rozpoczęcia procesu popularyzacji pojazdów tej marki w Polsce. Tym bardziej, że nieoficjalnie mówi się także o planowanym otwarciu salonu sprzedaży, tuż obok nowego serwisu. Pozostaje mieć nadzieję, że Elon Musk nie rzucał słów na wiatr i już niebawem sieć autoryzowanych stacji zostanie rozbudowana o kolejne placówki. Póki co wszystko zdaje się zmierzać we właściwym kierunku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)