Tesla dostarcza kolejne modele 3. Klienci oczekiwali czegoś zupełnie innego

Tak podobno wygląda Tesla 3. Podobno, bo na żywo widziało ją kilka osób
Tak podobno wygląda Tesla 3. Podobno, bo na żywo widziało ją kilka osób
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański

12.01.2018 17:16, aktual.: 14.10.2022 14:35

Model 3 Tesli nie jest najważniejszym samochodem w historii motoryzacji, ale stanowi klucz do utrzymania się marki na rynku. By ruszyć z masową produkcją, zdecydowano się na oszczędności. Klienci właśnie odbierają swoje auta i nie są zadowoleni z końcowego produktu.

Już niedługo miną dwa lata od momentu oficjalnej premiery Modelu 3. Zaprezentowane w marcu 2016 roku auto miało spopularyzować samochody elektryczne. Odważnie nazwany współczesnym modelem T wóz miał zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii. Wyszło jak zawsze. Do końca tego roku fabrykę ma opuścić łącznie pół miliona aut. W ciągu ostatnich 6 miesięcy dostarczono zaledwie 1770 egzemplarzy.

Nawet jeśli przymkniemy oko na kwestię liczb, nie możemy zrobić tego z kwestiami jakościowymi. Egzemplarze, które odebrali niedawno klienci, okazują się być wybrakowane. Zarzuty padają głównie pod względem materiałów.

Tak prezentuje się wnętrze Tesli 3 w oficjalnej komunikacji
Tak prezentuje się wnętrze Tesli 3 w oficjalnej komunikacji© mat.prasowe

Klienci, którzy zdecydowali się na pakiet premium (wart 5000 dolarów) otrzymali Modele 3 z podsufitką wykonaną z tkaniny. Co więcej, pokryto nią słupki B oraz osłony przeciwsłoneczne. Kolorowy miszmasz zaskoczył właścicieli, którzy spodziewali się Alcantary.

Nic dziwnego. Choć na stronie nie ma słowa o wykorzystaniu Alcantary, konsumenci wierzyli, że będzie ona na pokładzie auta. Model 3 konfigurowali na podstawie zdjęć prasowych, filmów z YouTube oraz opinii pierwszych właścicieli. Wychodzi więc na to, że niektóre, starsze egzemplarze są lepiej wyposażone niż aktualnie wyjeżdżające z fabryki auta.

Odpowiedź Tesli nie pozostawia złudzeń – wszystkie modele 3 będą miały podsufitkę z tego samego materiału co modele S oraz X. Unifikacja pozwoli przyspieszyć produkcję. Choć specyfikacja nigdy nie mówiła o Alcantarze, podsufitka z tkaniny okazuje się wyjątkowo łatwa w czyszczeniu. Przynajmniej tyle.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)