Nissan Pulsar N12

Generacja
Nissan Pulsar N12 Zobacz 7 zdjęć

Nissan Pulsar N12 (znany także jako Pulsar NX, Pulsar EXA) to samochód ze stajni Nissan Motor Company, produkowany w latach 1982-1986.

Nissan Pulsar N12 – wersja wyścigowa

Pulsar N12 debiutował w 1983 roku. Wystąpił w wersji coupe, hatchback i sedan. N12 wykazuje się taką samą ekonomicznością, co bardzo dobrze przyjęty na rynku, Nissan Sunny. Jednak głównym celem speców od marketingu japońskiej marki, było zachęcenie młodych ludzi do kupna dwudrzwiowego coupe z typem nadwozia fastback. Wyścigowa i ekstrawagancka sylwetka idealnie kusiła młodych kierowców.

Szczególna i odważna stylistyka Pulsara N12 jest, między innymi, spowodowana umieszczeniem dosyć wysoko pociągniętej przedniej szyby oraz zainstalowaniem charakterystycznych osłon na reflektory, które mogą chować się w nadwoziu auta. Pod maską Pulsara NX znajdziemy wtryskowy silnik E15ET z turbodoładowaniem lub silnik E16S spalający naturalny gaz węglowy. Konstrukcja Pulsara N12 opiera się o model Sunny Coupe.

We wrześniu 1983 roku, Nissan Australia wypuścił na rynek dwudrzwiowego Pulsara EXA (N12) coupe z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,5 litra, z mocą 103 KM.

Nissan Pulsar N12 - kabriolet

W Japonii, kabriolet Pulsar N12 EXA był limitowaną edycją modelu, zaprojektowanego, aby uczcić piętnastą rocznicę powstania Nissans Cherry, który zapoczątkował całą serię Nissan Pulsar. Z okazji rocznicy, Cherry przedstawiany i sprzedawany był jako towarzysz Pulsara.

Pulsar N12 kabriolet pojawił się w rodzimej Japonii w tym samym roku, co Honda CR-X, w tym samym segmencie rynkowym, zastępując Nissana Pulsar N10 coupe. Produkcja rocznicowego auta ruszyła w maju 1985 roku i tylko sto pojazdów zostało udostępnionych na terenie całej Japonii.

W sportowym Pulsarze znajduje się wiele specjalnych akcesoriów, w tym miękki top wykonany ze szczególnego materiału izolacyjnego, doskonale chroniący nas przed deszczem i gorącem oraz tylna szyba, stworzona z organicznego szkła zapewniającego dokładną widoczność.

4.58
Ocena na postawie 9 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaNissan
ModelNissan Pulsar
Produkcja od1982
Produkcja do1986

Wybrane wersje Nissan Pulsar N12

Inne generacje Nissan Pulsar

Inne modele Nissan

Nissan Pulsar N12: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie