Nowy Nissan Tiida, czyli odświeżony Pulsar

Nowy Nissan Tiida, czyli odświeżony Pulsar

Marcin Łobodziński
26 kwietnia 2016

Nissan zaprezentował w Chinach odświeżony model Tiida, znany u nas jako Pulsar. Co zmieniło się w jednym z najprzestronniejszych kompaktów na rynku?

Tego samochodu na razie nie zobaczymy na rynku europejskim i nie wiemy kiedy się u nas pojawi, ale w Azji niebawem będzie można zamówić Pulsara po liftingu. A konkretnie Tiidę, bo pod taką nazwą jest tam sprzedawany.

Zmiany wyglądu są wyraźne i widoczne już na pierwszy rzut oka. Nowy jest grill z powiększoną ramką okalającą od dołu i po bokach logo Nissana. Poniżej znalazła się czarna wstawka w zderzaku, która dzieli go na dwie części kolorystyczne. Zupełnie przeprojektowany zderzak przedni to jednak nie wszystko. Ostrzejsze kształty dostał również tylny z bardziej zaznaczonymi przetłoczeniami i pozbawiony dolnej dokładki. Jest teraz tylko niewielki, czarny element stylistyczny. Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, również klapa bagażnika została zmieniona.

Obraz

Mniej nowości odnajdziecie wewnątrz Tiidy. Jedyną zauważalną jest nowy system multimedialny, a konkretnie nowa stacja z 7-calowym ekranem dotykowym, wyposażona w mniejszą liczbę przycisków. Na rynku chińskim Tiida jest sprzedawana z wolnossącym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra, ale nie spodziewamy się takiej jednostki w Europie. U nas rolę silnika startowego pełni doładowany benzyniak 1,2 litra o mocy 115 KM, natomiast jednostka 1,6 litra ma również doładowanie, moc 190 KM i jest najmocniejszą w gamie tego modelu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (6)