Renault Kangoo 2 generacji

Generacja
Renault Kangoo 2 generacji Zobacz 10 zdjęć

W 2008 roku firma Renault wprowadziła na rynek drugą wersję swojego auta osobowo-dostawczego – Renault Kangoo II. Pojazd plasowany w segmencie kombivan lub minivan zyskał nie mniejszą sympatię klientów niż jego poprzednik.

W 2011 roku francuska marka zaoferowała wóz napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, czyli Renault Kangoo Z.E. Zostało ono nagrodzone tytułem International Van Of The Year oraz Van Of The Year 2012 w Danii i Fleet Transport Green Commercial 2012 w Irlandii. Warto zaznaczyć, że tytuł Van Of The Year po raz pierwszy otrzymało auto w 100% elektryczne.

Poprzednik prezentowanego samochodu, Kangoo I, odniósł sukces na światowych rynkach. Od jego premiery w 1997 roku wyprodukowano 2 200 000 „kangurów”. Największą metamorfozę przeszedł charakter tego auta – nie widać już tak bardzo, że jest to samochód głównie użytkowy. Designerzy zadbali o ciekawy i dość nietuzinkowy wygląd i mimo dostawczych gabarytów Kangoo II po prostu ładne.

W porównaniu z poprzednim modelem największe zmiany zaszły we wnętrzu. Deska rozdzielcza nie wygląda w końcu sztywno i szaro (jak to bywa w autach stricte roboczych), ale tak, jakby została wyjęta z osobowego modelu Scenic. Producent podkreśla, że w nowym modelu Kangoo wnętrze jest o wiele lepiej wytłumione niż w poprzedniku. Komfort jazdy tym dostawczakiem można więc spokojnie porównywać z podróżami autem osobowym, tylko czy do sedana, kombi albo nawet minivana da się zapakować tyle co do „kangurka”?

Do nowego Kangoo oferowane są trzy poziomy wyposażenia: standardowy (Oasis), optymalny (wysoka jakość za niską cenę – Helios) oraz najbogatszy Privilege. Każda wersja wyposażeniowa zawiera m.in. ABS, poduszki powietrzne pasażera i kierowcy, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia, centralny zamek sterowany falami radiowymi z automatycznym blokowaniem drzwi podczas jazdy czy uchwyty do mocowania fotelika dziecięcego isofix na miejscach skrajnych tylnej kanapy. Oprócz trzech wersji wyposażeniowych można wybrać jeszcze jeden spośród pięciu wariantów „wielkości” Kangoo: Renault Kangoo Minivan, Renault Kangoo Be Bop, Renault Kangoo Express, Renault Kangoo Express Compact, Renault Kangoo Express Maxi.

Zwykłych rozmiarów „kangur” jest dłuższy od swojego poprzednika o 180 mm i ma zdumiewającą długość 4,2 m. Ten przyrost długości przełożył się na powiększenie powierzchni bagażowej o 110 l i dzięki temu Kangoo zyskało zaskakujące 660 l pojemności bagażowej (nawet przy podróży z kompletem pasażerów). Jeśli tylna kanapa (dzielona asymetrycznie) nie jest potrzebna, a przydałaby się dodatkowa przestrzeń do przewiezienia czegoś większego, można ją bez problemu złożyć, zyskując tym samym niemal 3m3 powierzchni.

Do końca 2010 roku Kangoo można było nabyć z jednym z pięciu motorów (dwa silniki benzynowe i trzy wysokoprężne): 1,6 90 KM; 1,6 16V 105 KM oraz 1,5 dCi o mocach rzędu 70 KM, 85 KM i 105 KM. Od początku 2011 roku auto jest oferowane z czterema jednostkami napędowymi, wśród których tylko jedna to silnik benzynowy: 1,6 16V 107 KM; pozostałe trzy motory to diesle o pojemności 1,5 i mocy 75 KM, 90 KM i 109 KM.

Nie zapominajmy o Renault Kangoo Z.E., które jest napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy ok. 60 KM. Producent na swojej stronie poświęconej autom elektrycznym pisze o nowym „kangurze” tak: „Odkryj Kangoo Express Z.E. Już czas. Kangoo Express Z.E. łączy mocne strony Kangoo Express z zaletami napędu elektrycznego”. Przy w pełni naładowanych akumulatorach można przejechać maksymalnie 160 km. Niewiele, ale komuś, kto prowadzi małą firmę i porusza się wyłącznie po mieście, powinno wystarczyć. Ładowanie akumulatorów trwa średnio 6-8 godz. (przy wykorzystaniu do tego celu jedynie domowej sieci elektrycznej 220 V). Kangoo Z.E. nie jest samochodem dla kogoś z rajdowym zacięciem, ponieważ rozwija prędkość zaledwie 130 km/h.

4.82
Ocena na postawie 20 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaRenault
ModelRenault Kangoo
Produkcja od2007
Produkcja do2013

Wybrane wersje Renault Kangoo 2 generacji

Inne generacje Renault Kangoo

Inne modele Renault

Oceny użytkowników (1)

Renault Kangoo 2 generacji: newsy, testy i recenzje

Używana Alfa Romeo 159. Nie tak straszna, jak mówią

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie