Opel Corsa D [FL]

Generacja
Opel Corsa D [FL]

Opel Corsa D [FL] to samochody czwartej generacji modelu Opel Corsa po liftingu, produkowane były w latach 2006 – 2014 niemiecką firmę Opel. Auto przynależy do klasy małolitrażowych samochodów osobowych, które przeznaczone są głównie do jazdy po mieście i posiadają niewielki bagażnik.

Opel Corsa D [FL] – charakterystyka

Opel Corsa D przeszedł przez dwa faceliftingi. Pierwszy facelifting miał miejsce w 2009 roku i dotyczył głównie silnika i zawieszenia, co pozwoliło osiągnąć lepsze prowadzenie. Wprowadzono nową gamę silników - Chassis Improvement Package. Zmianie uległ także włącznik świateł na desce. Dzięki wprowadzonym zmianom udało się zwiększyć stabilność pojazdu na zakrętach i tłumienie nierówności. Komfortową jazdę zapewnia zmodyfikowany układ kierownicy wyposażony w elektryczne wspomaganie.

Drugi natomiast przeprowadzono w 2011 roku i dotyczył stylizacji. Zmieniono kształt reflektorów przednich. Światła do jazdy dziennej znalazły się w miejscu kierunkowskazów. Zmodyfikowano wygląd atrapy chłodnicy i obudowę reflektorów przeciwmgielnych. Chromowaną listwę na grillu zaczerpnięto z Astry IV, wprowadzonej w 2009 roku. Usunięto listwę ochronną z drzwi i tylnego błotnika. Tył Opla Corsa D [FL] został w niezmienionym stanie.

W trakcie liftingu dodano opcjonalny dotykowy zestaw multimedialny Touch&Connect, który zajął miejsce dotychczasowego radia CD60. Zestaw multimedialny składał się z siedmiu głośników o mocy 20 W każdy oraz pięciocalowego kolorowego ekranu dotykowego. To radio i zarazem nawigacja 2D/3D, która obsługuje także opcję TMC. Touch&Connect to także Blue Tooth, złącza iPod oraz USB. Poszerzono ofertę kolorystyki wnętrza o nowe wersje Steel Blue i Tabasco Orange. Do kolorów nadwozia dodano zielony Grasshopper, jasno kremowy Gucamole i Hennę.

Oferta Opla Corsa D [FL] obejmuje opcje dodatkowe takie, jak adaptacyjne reflektory przednie AFL, panoramiczny dach czy system wspomagania ruszania na dużych nachyleniach.

Opel Corsa D [FL] – dane techniczne

Udoskonalając ofertę Opla Corsa D [FL] starano się podnieść efektywność silników poprzez zwiększenie mocy i zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin. Opel Corsa D [FL] oferowany jest z nadwoziem hatchback (trzydrzwiowe i pięciodrzwiowe), van i OPC hatchback (trzydrzwiowe). Silniki Opla Corsa D [FL] charakteryzują się mocą od 65 do 210 KM i pojemnością od 998 do 1686 cm3. Maksymalny moment obrotowy Opla Corsa D [FL] wynosi od 90 do 300 Nm przy maksymalnej prędkości od 150 do 230 km/h. W przednim zawieszeniu zastosowano kolumny Macphersona. Wymiary Opla Corsa D [FL] to 3990 mm (w trzydrzwiowych) i 3999 mm (w pięciodrzwiowych) długości, 1710 mm szerokości i 1490 mm wysokości.

4.44
Ocena na postawie 50 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaOpel
ModelOpel Corsa
Produkcja od2009
Produkcja do2017

Wybrane wersje Opel Corsa D [FL]

Inne generacje Opel Corsa

Inne modele Opel

Opel Corsa D [FL]: newsy, testy i recenzje

Opel Grandland X - test w wersji Grand

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie