Citroen C15

Model
Citroen C15 Zobacz 5 zdjęć

Citroen C15 to samochód osobowo-dostawczy francuskiej marki, produkowany w latach 1994-2005. Od 1995 do 2001 roku montaż C15-tki odbywał się m.in w polskim zakładzie ZSD Daewoo FSO w Nysie. Wydajność produkcji w Polsce plasowała się na poziomie od kilkuset do kilku tysięcy sztuk rocznie.

Citroen C15 - informacje ogólne

Budżetowe auto dostawcze z oznaczeniem C15 zaprezentowane w 1994 roku okazało się strzałem w dziesiątkę. Prosta konstrukcja modelu stworzona na bazie Citroena Visa przejęła od niego m.in. wnętrze, przednią część nadwozia oraz zawieszenie. C15-ka była autem wykorzystywanym w małych firmach, gospodarstwach lub na budowach. Łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy pojazdu. Model cieszył się dużą popularnością nie tylko w Europie, ale również Ameryce. Citroen C15 znany był również pod nazwą Champ, którą stosowano w Wielkiej Brytanii.

Citroen C15 - dane techniczne

Pod maską Citroena C15 nie należało spodziewać się fajerwerków. Montowano tam małe, a zarazem ekonomiczne silniki benzynowe i diesla o pojemnościach od 0.9 do 1.9 l. Można też było nabyć wersje zasilaną gazem ziemnym CNG. Samochód powstawał głównie z napędem przednim, lecz w 1991 roku Francuzi zdecydowali się na dodanie do katalogu jednostki z napędem 4x4.

Bagażnik Citroena C15 niczym się nie wyróżnia. Jest to przestrzeń pozbawiona zbędnych elementów o objętości wynoszącej 1.1 m³ oraz o ładowności 785 kg. Citroeny C15, dzięki dużemu przedziałowi bagażowemu, często były przerabiane na małe kampery wyposażone w łóżka i urządzenia AGD.

Wnętrze auta przypomina nam, że jest to dostawcze auto budżetowe. Większość elementów kabiny wykonano z taniego, skrzypiącego plastiku. Dalekie podróże autem nie będą należały do przyjemnych. Słabo wyciszona kabina i nie najlepiej wyprofilowane fotele po przebyciu długiej drogi dają się we znaki.

Citroen C15 - opinie

Użytkownicy Citroenów C15 chwalą ten model a zarówno na niego narzekają. Powodów do narzekań nie jest mało. Do głównych wad Citroena C15 można zaliczyć słabą, podatną na korozję karoserię, problemy z zawieszeniem oraz układem hamulcowym. Na plus modelowi można dopisać niską cenę, tanią eksploatację oraz prostą budowę, która sprawia, że wiele napraw można dokonywać samemu.

Citroen C15 to auto kupowane do intensywnej eksploatacji, przy której nie będziemy narzekać na drobne zarysowania lub wgniecenia. Najważniejsze, żeby auto jeździło i nie rujnowało naszego portfela. Wiąże się to niestety z tym, że znalezienie obecnie tego auta w dobrym lub przyzwoitym stanie jest niezwykle trudne.

4.27
Ocena na postawie 43 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaCitroen
TypSamochód osobowy

Inne modele Citroen

Oceny użytkowników (7)

Citroen C15: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.2 - Poznań Motor Show, McLaren 600LT i używana Alfa 159

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie