Ford Galaxie

Model
Ford Galaxie Zobacz 5 zdjęć

Ford Galaxie to auto klasy średniej-wyższej produkowane przez koncern Ford w latach 1959-1974. Samochód powstawał w USA oraz Brazylii.

Ford Galaxie - informacje ogólne

Ford Galaxie powstawał w trzech typach nadwozia: 2-drzwiowe coupe, 2-drzwiowy kabriolet oraz 4-drzwiowy sedan. Model zastąpił Forda Fairlane.

Nazwa auta miała nawiązywać do odbywającego się w tamtych latach wyścigu w podboju przestrzeni kosmicznej. Tego typu nawiązanie miało wywoływać pozytywne emocje i sugerować wyjątkowość Forda. Na rynku obecnie można znaleźć model o podobnej nazwie, lecz Ford Galaxy jest zupełnie innym samochodem i z modelem produkowanym kilkadziesiąt lat temu nie ma nic wspólnego.

Ford Galaxie miał 5410 mm długości,1996 mm szerokości oraz 1415 mm wysokości. Głównym konkurentem pojazdu był Chevrolet Impala.

Ford Galaxie - dane techniczne

Pod maską Forda Galaxie montowano silniki o pojemnościach od 3.7 do 7.0 l. Dodatkowo ponad 200-konne silniki zapewniały wyjątkowe brzmienie i dobre osiągi. Samochód produkowano z tylnym napędem oraz automatyczną lub manualną skrzynią biegów.

Kabina Forda Galaxie była komfortowa i elegancka. Modele z automatyczną skrzynią biegów często wyróżniały się jedną, łączoną przednią kanapą. Z tyłu było trochę mniej miejsca, jednak nadal wystarczająco by podróżować w miarę wygodnie.

Największy popyt na Forda Galaxie odnotowano w latach 1962-1969. W Polsce auto jest rzadko spotykane, a znalezienie używanego modelu na sprzedaż dosyć trudne.

3.55
Ocena na postawie 13 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaFord
TypSamochód osobowy

Inne modele Ford

Ford Galaxie: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie