TagAZ C30

Model
TagAZ C30 Zobacz 2 zdjęcia

Tagaz C30 to 5-osobowy sedan należący do segmentu C, który produkowany jest przez rosyjskie przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej Tagaz.

Tagaz C30 - historia

We wrześniu 2011 roku, w zakładzie Taganrog Automobile Plant, rozpoczęto montaż kompaktowego sedana pod nazwą TagAZ C30, który jest "licencjonowaną kopią" chińskiego trzyczęściowego Great Wall Voleex C30. Projekt ten nie uzyskał jednak masowego rozwoju, w tym samym roku produkcja samochodu została ograniczona, a w tak krótkim czasie linię montażową opuściło tylko kilkadziesiąt samochodów.

Tagaz C30 - dane techniczne

Tagaz C30 wyposażony jest w niezłą jednostkę mocy, która nadaje autu zadowalające właściwości dynamiczne. Czterocylindrowy, mający aż szesnaście zaworów silnik umieszczony jest poprzecznie i wyposażony jest w zmienny układ rozrządu zaworów o mocy 105 KM przy 6000 obr./min. Obsługiwany jest przez 5-biegową manualną skrzynię, co przekłada się na maksymalną prędkość 170 km/h.

Tagaz C30 - wymiary

Wymiary Tagaza C30 sprawiają, że mówi się czasem o nim w kontekście mniejszej limuzyny. To nie dziwi, bo długość auta to aż 4452 mm, przy szerokości 1705 mm i 1480 mm wysokości. Rozstaw osi Tagaza C30 też prezentuje się nieźle, bo 2610 mm przy przednim/tylnym rozstawie na poziomie 1471 mm wydaje się wystarczające. Auto waży 1500 kg w przypadku masy całkowitej (przy 1125 kg masy własnej). Pojemność bagażnika Tagaza C30 to aż 510 litrów.

Tagaz C30 – wyposażenie

Wnętrze Tagaza C30 to zdecydowanie jego najsłabsza strona przez fakt, że często krytykowane było za lekką kiczowatość. Elementy wyposażenia wykonane są z taniego plastiku i innych materiałów wątpliwej jakości jak np. deska rozdzielcza. Nie wygląda to aż tak źle, ale budzi obawy choćby o wytrzymałość materiałów w perspektywie kolejnych lat. Tagaz C30 spodoba się na pewno fanom muzyki w samochodzie. Auto wyposażono w radio, wejście USB i cztery głośniki wysokiej jakości. Ponadto możliwa jest regulacja kolumny kierownicy, pojazd posiada ABS i system poduszek powietrznych przeznaczonych zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Tylna kanapa składa się w proporcji 60:40, pozwalając na łatwy dostęp do bagażnika, a wspomniana pojemność na poziomie 510 litrów to czołówka wśród modeli z tego segmentu.

Tagaz C30 - osiągi

Tagaz C30 do setki rozpędza się w 12,7 sekund, a jego prędkość maksymalna to 175 km/h. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 40 litrów, a do całkowitego wyhamowania przy prędkości 100 km/h to auto potrzebuje 40,6 metra.

Tagaz C30 – spalanie

Spalanie Tagaza C30 podobnie jak pojemność bagażnika jest jednym z jego największych atutów. W cyklu mieszanym auto zużywa jedynie 6,9 l/100 km. Dla przykładu mający gorsze parametry w tej klasie Renault Logan zużywa na tym dystansie 7,2 litra.

Tagaz C30 – opinie

Użytkownicy chwalą Tagaza C30 za ogólny wygląd, dobre właściwości jezdne, przestronne wnętrze, duży bagażnik i dopuszczalne zużycie paliwa. Za wady uważa się słabe wskaźniki dynamiki, tanie materiały wykończeniowe i problemy z częściami zapasowymi ze względu na ich niską dostępność.

4.04
Ocena na postawie 28 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaTagAZ
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje TagAZ C30

Inne modele TagAZ

C - Inne modele

TagAZ C30: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie