Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Toyota Carina

Model
Toyota Carina Zobacz 9 zdjęć

Toyota Carina to auto osobowe od japońskiego koncernu. Jego nazwa pochodzi od gwiazdozbioru nazywającego się Carina. Na początku Toyota Carina była wersja czterodrzwiową modelu Celica. Po kilku latach Carina stała się bliźniaczo podobna do Toyoty Corony , odróżniało ją usportowione nadwozie oraz wnętrze. Produkcja modelu Carino trwała od 1970 do 1997 roku (w Japonii do 2001 roku).

Toyota Carina – charakterystyka

Toyota Carina dedykowana była młodszym kierowcom i zapełniała lukę między Corollą a Coroną. W 1997 roku Carina została zastąpiona Toyotą Avensis . W Japonii Carinę wycofano dopiero w 2001, zastępując ją Toyotą Allion.

Aby uporządkować liczne generacje Toyoty Cariny, w Europie uporządkowano je następująco:

  • I (seria A1, A4, A6),
  • II (seria T15, T17),
  • E (seria T19) – Carina E produkowana była w Europie, w Wielkiej Brytanii.

Toyota Carina – dane techniczne

Pod maską Toyoty Cariny znajdziemy rzędową jednostkę, mającą cztery cylindry z pojemnością od 1,6 do 2,0 litra. Silnik Toyoty Cariny generuje maksymalną moc, wynoszącą od 69 do 158 KM, co przekłada się na takie parametry jak: prędkość maksymalna: 170 – 200 km/h i przyspieszenie do „setki” w przeciągu 9 – 12,6 s.

Toyota Carina moment obrotowy osiąga w przedziale 128 – 183 Nm. Moc silnika przekazywana jest na przednią oś, a paliwo które pobiera to benzyna lub olej napędowy. Spalanie Cariny mieści się w granicy 6,6 – 8,2 litra na sto kilometrów (uzależnione jest to od wersji silnika).

Auto występuje w wersji czterodrzwiowej i pięciodrzwiowej, posiada pięć miejsc siedzących, a maksymalna pojemność bagażnika to 1250 – 1510 litrów. Wymiary Toyoty Cariny są następujące: długość – od 4,35 do 4,54 metra, szerokość – od 1,69 do 1,695 metra, wysokość – od 1,36 do 1,47 metra.

4.28
Ocena na postawie 111 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaToyota
TypSamochód osobowy

Generacje Toyota Carina

Inne modele Toyota

Oceny użytkowników (89)

Przejdź do strony: 1 2 3 4 5

Toyota Carina: newsy, testy i recenzje

Ford Puma - niespodziewane skojarzenia

Toyota GR Yaris niebawem w salonach. Znamy polskie ceny

... GR Yaris to bardzo ostry hatchback Toyoty, który kusi połączeniem mocnego napędu z niewielkim i relatywnie lekkim nadwoziem. Niestety nie jest to tania mieszanka. Szczęśliwcy, którym uda się kupić ten model w Polsce, zapłacą nie mniej niż 143 ...

4 tygodnie temu

Toyota Prius w roli Ferrari, czyli kolejny popis japońskiego tunera

... Japońskie hybrydy najwyraźniej mają więcej wspólnego z włoskimi supersamochodami, niż mogłoby nam się wydawać. Udowadnia to firma tuningowa Albermo, która przerobiła już Toyotę RAV4 na Lamborghini Urusa, a Priusa upodobniła do Ferrari. ...

3 tygodnie temu

Toyota Harrier to lepsza RAV4, której nie dostaniemy w Polsce

... Co to jest: ma wymiary Toyoty RAV4 i zapowiada się na lepszą od niej pod każdym względem? To naturalnie Toyota Harrier, która wykonuje ten numer już od siedmiu lat. Japoński producent trzyma ... niezmiennie ten model wyłącznie na swój rodzimy ...

miesiąc temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie