Chevrolet Colorado

Model
Chevrolet Colorado Zobacz 3 zdjęcia

Chevrolet Colorado to średniej wielkości pick-up produkowany przez amerykański koncern General Motors w Stanach Zjednoczonych i Tajlandii. Na rynku pojawił się w 2004 roku, zastępując mniejszego i lekko przestarzałego Chevroleta S-10. Od 2012 roku produkowana jest druga generacja auta.

Chevrolet Colorado - charakterystyka

Nazwa Chevroleta Colorado pochodzi od stanu w USA o tej samie nazwie. Jego bliźniaczym modelem jest produkowany również przez General Motors GMC Canyon. Model wszedł do produkcji w 2004 roku jako następstwo Chevroleta S-10 i odpowiedź na konkurencyjne modele Ford Ranger czy Nissan Navara. Amerykanie kochają pick-up'y, które zdobywają coraz większą popularność również w Europie, szczególnie Colorado, który uważany jest najsilniejszy dostępny na swoim kontynencie. Samochód sprawdza się zarówno jako środek komunikacji praca – dom, jak i narzędzie wykorzystywane w ciężkich zadaniach związanych z przewożeniem elementów podczas prac budowlanych czy jazdą po trudnym terenie. Dzisiaj produkowana jest już druga generacja auta, ponadto Colorado dostępny był w wielu wersjach limitowanych i edycjach specjalnych np. Colorado Midnight – w której każdy element jest w kolorze czarnym.

Chevrolet Colorado – dane techniczne

Produkowane są obecnie dwie wersje auta. Krótsza (Regular Cab) - dwudrzwiowa i dłuższa (Extended Cab) - trzydrzwiowa. Każda występuje z czterobiegową automatyczną przekładnią lub pięciobiegową manualną. Jeśli chodzi o układ rozmieszczenia podzespołów, napęd Chevroleta Colorado przesunięty został na tylną oś, posiada też funkcję AWD, czyli możliwość włączenia do napędu dwóch osi. Całość napędzają silniki spalinowe (R4, R5 i V8) w wersji 2,8 l do 5,3 l o mocy maksymalnej 177 – 304 KM, które były używane od początku produkcji.

Chevrolet Colorado - wymiary

Chevrolet Colorado jak na amerykańskiego pick-up'a przystało, nie należy do najmniejszych. Długi na 4877 mm w przypadku wersji Regular i 5260 mm w przypadku Extended ma 1727 mm szerokości i osiąga wysokość 1651 mm. Rozstaw osi Chevroleta Colorado jest dość duży, bo wynosi 2824 mm w przypadku wersji Regular i 3200 mm w przypadku Extended.

Chevrolet Colorado - wyposażenie

W podstawowej wersji Chevrolet Colorado wyposażony jest w wejście USB/AUDIO i dodatkowe gniazdo zasilania. Ponadto posiada czujnik zmierzchu, system Isofix, przyciemniane szyby, elektryczne szyby/lusterka i klimatyzację manualną. Dużym atutem jest hak, co powinno, a często nie jest standardem w innych pick-up'ach – w końcu to samochody o cechach terenowca. Poza tym najnowsza generacja Chevroleta Colorado wyposażona jest w dużą ilość schowków. Wersja podstawowa ma ich 16, a przedłużona 19. Najnowsze modele mają też dodatkowo chromowane elementy: lewarek, gałka zmiany biegów, ramiona koła kierownicy i klimatyzacji, wewnętrzne klamki drzwi i elementy dekoracyjne paneli drzwiowych oraz panel zestawu audio.

3.94
Ocena na postawie 11 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentPick-up

Generacje Chevrolet Colorado

Inne modele Chevrolet

Pick-up - Inne modele

Chevrolet Colorado: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie