Cadillac De Ville

Model
Cadillac De Ville Zobacz 5 zdjęć

Cadillac Deville to luksusowe auto produkowane w latach 1949-2005. Następcą modelu został Cadillac DTS.

Cadillac Deville - informacje ogólne

Cadillac Deville był kultowym samochodem. Przez 56 lat produkcji powstało 10 generacji tego auta. Samochodem jeździł między innymi Richard Nixon oraz George W. Bush. Nazwa modelu pochodzi od de la ville lub de ville co w języku francuskim oznacza "z miasta" lub "miasta".

Pierwsze generacje modelu kojarzone są z wielkimi płetwami umieszczonymi po bokach tylnej części nadwozia. Największe przemiany w sylwetce auta zaszły w siódmej i ósmej generacji.

Samochód powstawał w kilku typach nadwozia m.in sedan, coupe oraz hardtop.

Cadillac Deville został zastąpiony przez model DTS, który był produkowany jedynie przez 5 lat.

Cadillac Deville - dane techniczne

W pierwszych generacjach Devilla liczył się jak największy luksus i solidne wykonanie. Konstruktorzy nie przejmowali się nieekonomicznymi jednostkami montując pod maską nawet 8.2-litrowe motory benzynowe. Najmniejsze produkowane silniki miały 4.1-litrową pojemność. Auto mimo dużej masy swoją dynamikę zawdzięczało ponad 300-konnym motoorm. Starsze modele Cadillaca miały tylny napęd. Od 1985 roku zdecydowano się przenieść napęd na przednią oś. We wszystkich generacjach Devilla stosowano automatyczną skrzynię biegów.

Wnętrze auta było przestronne i luksusowe. Komfort jazdy zapewniały wygodne, skórzane fotele. Pasażerowie tylnej kanapy nie mieli powodów do narzekań, gdyż tam także było sporo wolnej przestrzeni.

Na rynku aut używanych można znaleźć zarówno starsze jak i najnowsze generacje modelu. Niestety wysokie koszty eksploatacji i paliwożerne motory sprawiają. że Cadillac De Ville nigdy nie był i nie będzie popularnym w Polsce autem.

3.54
Ocena na postawie 30 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaCadillac
TypSamochód osobowy

Generacje Cadillac De Ville

Inne modele Cadillac

Cadillac De Ville: newsy, testy i recenzje

Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie