Chevrolet Volt

Model
Chevrolet Volt Zobacz 4 zdjęcia

Chevrolet Volt jest samochodem hybrydowym typu plug-in. Często auta tego typu kojarzą się nam z nieestetycznymi stworkami (jak Toyota Prius). Z Chevroletem Volt jest jednak inaczej. Samochód został stworzony przez koncern General Motors na tej samej płycie podłogowej, na której zbudowano bliźniaczy model - Opel Ampera. Samochód ma bardzo ciekawy design i jest przyjazny dla środowiska.

Wypuszczeniu Chevroleta Volt na rynek amerykański w 2010 roku towarzyszyła wirusowa kampania reklamowa - 230, w której podkreślano, że na naładowanych akumulatorach Chevrolet Volt może przejechać 230 mil.

Silniki w Chevrolecie Volta

Chevrolet Volt jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 koni mechanicznych. Akumulatory ważą niespełna 200 kg i zostały umieszczone w tunelu środkowym Chevroleta Volta. Ich pełne naładowania trwa ok. 4 godzin i zapewnia nieprzerwaną jazdę przez 60 km. A co potem? Na szczęście, projekt Chevroleta Volta uwzględniał również zastosowanie dodatkowego silnika, który uruchamia się po rozładowaniu akumulatorów.

Silnik benzynowy w Chevrolecie Volcie ma pojemność 1.4 l, moc 86 koni mechanicznych i wydłuża zasięg samochodu o dodatkowe 500 km. Nie służy jednak do bezpośredniego napędu Chevroleta Volta, co pozwala na bardzo niskie zużycie paliwa utrzymujące się na poziomie 1.2 l/100 km.

Deklarowane 230 mil Chevrolet Volt może przejechać, ale nie wyłącznie na akumulatorach, potrzeba do tego pełnego baku i pełnego naładowania silnika elektrycznego.

Nadwozie Chevroleta Volta

Chevrolet Volt dostał projekt nadwozia niezwykle estetycznego, a zarazem oryginalnego. Od razu zwracają uwagę wydłużone przednie reflektory Chevroleta Volta oraz zabudowany grill. Boczne szyby mają dolną linię opuszczoną nieco niżej niż linia przedniej maski i klapa bagażnika. Nadwozie typu liftback zastosowane w Chevrolecie Volcie ma także mocno pochyloną tylną szybę i wąskie światła z tyłu, co sprawia, że bagażnik Chevroleta Volta wygląda równie efektownie, co przód samochodu.

Wnętrze Chevroleta Volta

Chevrolet Volt został zaklasyfikowany jako samochód czteroosobowy. Mniejsza liczba miejsc dla pasażerów jest efektem umieszczenia akumulatorów w tunelu środkowym Chevroleta Volta. Nie przeszkadzają one jednak w komfortowym podróżowaniu samochodem. Deska rozdzielcza Chevroleta Volta jest bardzo nowoczesna i ma ciekawy design. Zastosowano w niej sporo elementów elektronicznych, które dodatkowo potęgują nowatorski i innowacyjny charakter auta.

Pojemność bagażnika w Chevrolecie Volcie wynosi 310 l, ale po złożeniu tylnych siedzeń uzyskujemy już całkiem sporo przestrzeni bagażowej - 1005 l.

Dodatkowe informacje o Chevrolecie Volcie

Początkowo Chevrolet Volt miał być dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Szybko jednak trafił także do Europy, gdzie od razu znalazł sympatyków. W Niemczech używano nawet Chevroleta Volta jako radiowozu policyjnego.

Warto też dodać, że samochód trafił na rynek w 2010 r., a już w 2012 r. został odznaczony (wspólnie z Oplem Amperą) tytułem Europejskiego Samochodu Roku, a rok wcześniej podobny tytuł - Północnoamerykańskiego Samochodu Roku - przyznano mu w Stanach Zjednoczonych.

4.30
Ocena na postawie 49 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Chevrolet Volt

Inne modele Chevrolet

C - Inne modele

Oceny użytkowników (1)

Chevrolet Volt: newsy, testy i recenzje

Red Bull Ring z bliska. Arena z dużymi przewyższeniami i szybkimi łukami

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie