Cadillac Aurora Concept

Model
Cadillac Aurora Concept Zobacz 2 zdjęcia

Cadillac Aurora to samochód koncepcyjny, który w związku z tym nigdy nie trafił do masowej produkcji. Premiera Cadillaca Aurory Concept miała miejsce w 1990 r. na pokazach motoryzacyjnych w Chicago.

Cadillac Aurora Concept – informacje ogólne

Typem nadwozia, którym charakteryzował się Cadillac Aurora Concept, był sedan. Auto wyróżniało się nietypowym i bardzo nowoczesnym, jak na początek lat 90., designem.

Pod maską modelu Aurora Concept pracował mocny silnik V8 z rodziny Cadillac Northstar, którego pojemność wynosiła 4.5 l. Poza tym auto posiadało 4-stopniową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła z systemem kontroli trakcji (ASR).

Choć Cadillac Aurora był jedynie konceptem, to za jego sukcesora, który trafił do sprzedaży w 1994 r., jest uważany samochód Oldsmobile Aurora. Poza tym rozwiązania dotyczące nadwozia Cadillaca Aurory Concept zostały wykorzystane przy produkcji Opla Omegi B w wersji sedan.

Co ciekawe Cadillac Aurora Concept pojawia się w jednej ze scen filmu "Człowiek Demolka", w którym zagrali m.in. Sylvester Stallone i Wesley Snipes.

4.10
Ocena na postawie 11 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaCadillac
TypSamochód osobowy

Inne modele Cadillac

Cadillac Aurora Concept: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie