Alfa Romeo Navajo

Model
Alfa Romeo Navajo Zobacz 3 zdjęcia

Navajo to model samochodu koncepcyjnego wyprodukowany przez Alfę Romeo w liczbie zaledwie jednego egzemplarza. Alfa Romeo Navajo zostało po raz pierwszy pokazane na Geneva Motor Show w 1976 r.

Alfa Romeo Navajo – najważniejsze informacje

Alfa Romeo Navajo z 1976 r. powstało na bazie konstrukcji modelu 33 Stradale, który znajdował się w sprzedaży w drugiej połowie lat 60. W Navajo wykorzystano przede wszystkim zawieszenie pojazdu Alfa Romeo 33 Stradale o numerze 750.33.11.

Typem nadwozia Alfy Romeo Navajo było 2-drzwiowe coupé. Karoseria auta była absolutnie wyjątkowa, ponieważ wykonano ją z włókna szklanego. Auto zwracało też uwagę częściowo zakrytymi tylnymi kołami. Wygląd Alfy Romeo Navajo to dzieło inżynierów ze słynnego włoskiego studia Bertone. Z tego powodu samochód funkcjonował także pod rozszerzoną nazwą Alfa Romeo Navajo Bertone, a napisy z nazwą studia stylistycznego znalazły się na jego elementach wzorniczych, konkretnie na przednim zderzaku i w pasie tylnych świateł.

Co ciekawe Alfa Romeo Navajo było bardzo lekkie – jego masa własna wynosiła zaledwie 870 kg. Poza tym samochód miał 3,8 m długości (przy 2,43-metrowym rozstawie osi) i 1,86 m szerokości. Największe wrażenie robiła jednak wysokość Alfy Romeo Navajo, która wynosiła zaledwie 105 cm. Dzięki temu model był niesamowicie płaski i sprawiał wrażenie pojazdu, który świetnie trzyma się drogi.

Alfa Romeo Navajo – dane techniczne

Silnik Alfy Romeo Navajo był dość potężnym mechanizmem z widlastym układem 8 cylindrów (V8) i prędkością obrotową wynoszącą 8800 rpm. Ponadto ta jednostka napędowa miała 2-litrową pojemność oraz technologię wtrysku paliwa opracowaną przez firmę SPICA. Pod maską Alfy Romeo Navajo pracowało 230 koni mechanicznych.

4.33
Ocena na postawie 44 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAlfa Romeo
TypSamochód sportowy

Inne modele Alfa Romeo

Alfa Romeo Navajo: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie