Subaru WRX STI bez następcy. Przynajmniej spalinowego

Subaru WRX STI bez następcy. Przynajmniej spalinowego

To auto, które nie doczeka się bezpośredniego następcy
To auto, które nie doczeka się bezpośredniego następcy
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / STI
Aleksander Ruciński
14.03.2022 11:15, aktualizacja: 14.03.2023 12:58

Kultowe Subaru WRX STI nie doczeka się bezpośredniego następcy. Japońska marka opublikowała oficjalny komunikat, w którym zdradza więcej szczegółów i sugeruje zelektryfikowaną przyszłość modelu.

Subaru z pewnością nie należy do grona najpopularniejszych marek na świecie, ale zdecydowanie może pochwalić się sporą rzeszą "wyznawców", którzy z niecierpliwością wyczekują każdej kolejnej premiery. Jedną z nich było nowe wcielenie modelu WRX STI, które niestety nie powstanie - tak przynajmniej wynika z oficjalnego komunikatu.

Możemy w nim przeczytać, że "Subaru bada możliwości dla wdrożenia nowej generacji WRX STI, wliczając w to elektryfikację. Nie będzie ona jednak produkowana w oparciu o nową platformę WRX." Oznacza to, że linia STI nie doczeka się bezpośredniej kontynuacji w gamie nowego WRX-a.

To dość zaskakująca decyzja szczególnie w obliczu wcześniejszych zapowiedzi i konceptów. Wiele osób upatrywało nowego WRX STI w koncepcie S4 STI Performance pokazanym w Tokio, w styczniu 2022 roku. Wszystko wskazuje, że na koncepcie się skończy.

Fanom WRX STI pozostają dotychczasowe odsłony, które z uwagi na emocjonujący charakter pozostają atrakcyjne niezależnie od wieku. Ci, którzy mimo wszystko liczą na nowe wcielenie, muszą natomiast zadowolić się zwykłym WRX-em lub uzbroić się w cierpliwość. Choć na chwilę obecną bez żadnej pewności na przyszłość linii, nawet tę zelektryfikowaną.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)