Stellantis zwolni 2 tys. osób we Włoszech. Odejdą na dobrych warunkach

Fabryka w Melfi
Fabryka w Melfi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Stellantis
Aleksander Ruciński

28.02.2023 09:14, aktual.: 28.02.2023 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciąg dalszy cięcia kosztów w Stellantisie. Koncern nie ograniczy się wyłącznie do fabryki FCA w Bielsku-Białej. Zwolnienia (i to znacznie poważniejsze) obejmą również pracowników we Włoszech.

Pod koniec lutego na jaw wyszły plany redukcji zatrudnienia w bielskiej fabryce FCA Powertain Poland, z której w najbliższym czasie odejść ma blisko 300 osób. Niestety na tym nie koniec zwolnień w koncernie Stellantis.

Z doniesień Bloomberga wynika, że firma jeszcze w tym roku zamierza rozstać się z 2 tys. pracowników we Włoszech, co stanowi około 4,3 proc. całkowitej siły roboczej koncernu w tym kraju. W przeciwieństwie do Polski będą to w większości osoby niezaangażowane bezpośrednio w produkcję.

Jak informują lokalne związki zawodowe, większość przejdzie na wcześniejszą emeryturę. Najbardziej doświadczeni mogą liczyć na odprawę równą dwuletniemu wynagrodzeniu.

Stellantis nie jest jedyną firmą, która zapowiedziała duże zwolnienia w najbliższym czasie. Największe redukcje w Europie planuje Ford, który zamierza zwolnić łącznie aż 3800 osób. Powód? W obu przypadkach ten sam - transformacja na elektromobilność.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)