Stellantis w końcu ma logo. Sojusz FCA i PSA nabiera kształtów

Stellantis w końcu ma logo. Sojusz FCA i PSA nabiera kształtów

Logo Stellantis
Logo Stellantis
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe
Aleksander Ruciński
10.11.2020 09:18, aktualizacja: 16.03.2023 15:38

Jeden z najgłośniejszych motoryzacyjnych mariaży ostatnich lat doczekał się swojego znaku graficznego. To kolejny krok w kierunku ścisłej współpracy koncernów PSA i FCA.

Po raz pierwszy o potwierdzonym sojuszu usłyszeliśmy w październiku 2019 roku. Oznacza to, że od oficjalnego ogłoszenia planów współpracy pomiędzy włoskim FCA a francuskim PSA minęło już ponad 12 miesięcy. Choć pandemia koronawirusa utrudnia wszelką działalność w branży motoryzacyjnej, fuzja ma ostatecznie dojść do skutku nie później niż w 2021 roku. Potwierdzeniem faktu, że PSA i FCA nie zapomniało o sojuszu, jest jego opublikowane właśnie oficjalne logo.

To nieskomplikowany znak graficzny zawierający słowo Stellantis, będące neologizmem od łacińskiego stello oznaczające mniej więcej tyle, co "jaśniejąc gwiazdami". Zapewne stąd mniejsze kropki umieszczone w okolicach litery "a", mające przypominać gwiazdy.

"Logo symbolizuje bogate dziedzictwo Stellantisa, łączące zalety wszystkich 14 marek wchodzących w skład grupy, a także różnorodność lokacji i pracowników funkcjonujących w różnych regionach świata" - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek 9 listopada 2020 roku.

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalny start współpracy i jej pierwsze owoce. Przedstawiciele obu koncernów przyznają, że finalizacja umowy powinna nastąpić w pierwszym kwartale 2021 roku, więc do oficjalnego uruchomienia działalności Stellantisa nie pozostało już zbyt wiele czasu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)