Sprawdzą, czy na drogach nie ma za dużo znaków. Spora akcja GDDKiA

GDDKiA rozpoczyna weryfikację oznakowania na drogach
GDDKiA rozpoczyna weryfikację oznakowania na drogach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA
Kamil Niewiński

23.06.2023 15:43, aktual.: 25.06.2023 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GDDKiA ogłosiło nową akcję, która ma na celu weryfikację oznakowania dróg krajowych. Pod uwagę zostanie wziętych kilka konkretnych znaków, które będą demontowane, jeżeli konkretne miejsca zostaną uznane za przeznakowane.

Czy na polskich drogach znajduje się za dużo znaków, które nie tylko nie pomagają, ale wprawiają kierowców w zakłopotanie? Opinie są podzielone, lecz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma zamiaru ignorować głosów twierdzących. Urząd ogłosił właśnie, że w tym roku rozpocznie weryfikację oznakowania na drogach krajowych w kontekście liczby znaków.

Według komunikatu GDDKiA, cały proces ma pozwolić na ograniczenie liczby niepotrzebnego oznakowania na drogach i skupienie uwagi kierowców na istotnych znakach. Jako że obszar do zbadania jest naprawdę spory, urząd przyznaje, że mocno liczby na pomoc samych kierowców. Na stronie GDDKiA możemy znaleźć specjalny formularz, z pomocą którego możemy już teraz zgłaszać przeznakowane naszym zdaniem miejsca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

GDDKiA skupi się w swoim badaniu na oznakowaniu poziomym w zakresie linii krawędziowych, a także na wybranych znakach pokazanych poniżej.

Znaki, które zostaną poddane weryfikacji
Znaki, które zostaną poddane weryfikacji© Materiały prasowe | GDDKiA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)