Spadł śnieg, drogowcy kosili trawę. Takie rzeczy tylko w Polsce

Prace koszenia śniegu/trawy odbywały się przy drodze wojewódzkiej nr 309 w pobliżu stacji BP - Gmina Lipno.
Prace koszenia śniegu/trawy odbywały się przy drodze wojewódzkiej nr 309 w pobliżu stacji BP - Gmina Lipno.
Źródło zdjęć: © Fot. Przemysław Górzny/Facebook
Mateusz Lubczański

09.12.2021 12:37, aktual.: 14.03.2023 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz kolejny można uznać, że Polska to mem. Gdy w Wielkopolsce padał śnieg, przy drodze wojewódzkiej nr 309 w rejonie Lipna koszenie trawy trwało w najlepsze. Zdjęcia w Internecie zamieścił leszczyński radny.

Tak, to nie pomyłka. Jak ustalili dziennikarze serwisu elka.pl, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zlecił zewnętrznej firmie koszenie rowów przy trasie. Prace miały być jednak wykonane wcześniej – drogowcy mieli zakończyć prace do końca listopada.

  • Zlecenie poszło na początku października, miało zostać wykonane do początku listopada, ostatecznie wykonawca zameldował ich zakończenie w czwartek 2 grudnia – powiedział w rozmowie z Radiem Elka Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Jak informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, roboty były wykonywane "w śniegu", nie były konsultowane z zarządem, w związku z czym nie zostaną rozliczone. Podwykonawca poniesie dodatkowo karę finansową za niewywiązanie się z warunków umowy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)