Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari. Zespół nie przedłuży umowy z niemieckim kierowcą

Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari. Zespół nie przedłuży umowy z niemieckim kierowcą

Sebastian Vettel związany był z włoskim zespołem od 2015 roku
Sebastian Vettel związany był z włoskim zespołem od 2015 roku
Źródło zdjęć: © fot. Bryn Lennon/Getty Images
Filip Buliński
12.05.2020 09:31, aktualizacja: 22.03.2023 11:36

Pogłoski stały się faktem – jeden z czołowych kierowców Formuły 1 Sebastian Vettel nie przedłuży kontraktu ze swoim dotychczasowym zespołem Scuderia Ferrari. Niemiec był związany z włoską stajnią od 2015 roku.

Zespół Scuderia Ferrari oficjalnie poinformował, że po sezonie 2020 dobiegnie końca współpraca z Sebastianem Vettelem. Podczas negocjacji przedłużenia umowy strony nie doszły do porozumienia. Według plotek wpływ na taką decyzja miała mieć mało atrakcyjna oferta, którą zespół złożył niemieckiemu kierowcy. Oficjalnie jednak niższe zarobki nie miały wpływu na decyzję Niemca.

– Zespół i ja zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma już dłużej wspólnej chęci do pozostania razem po tegorocznym sezonie. Sprawy finansowe nie odegrały żadnej roli przy podjęciu decyzji. Nie myślę takimi kategoriami, jeśli chodzi o podejmowanie kluczowych decyzji i tak też zostanie – zapewnia Sebastian Vettel.

Podczas konferencji prasowej podobne zdanie wyraził Mattia Binotto, szef zespołu Scuderia Ferrari.

– Jest to decyzja podjęta wspólnie i obie strony czują, że jest ona najlepsza. (…) Nie było żadnego konkretnego powodu, który doprowadził do tej decyzji, poza tym, że pojawiło się przekonanie, iż nadszedł czas na pójście w swoją stronę i osiągnięcie indywidualnych celów – mówił szef zespołu.

Sebastian Vettel dołączył do Ferrari w 2015 roku, zastępując na stanowisku kierowcy Fernando Alonso. Z włoskim zespołem Formuły 1 Niemiec wygrał czternaście Grand Prix, jednak tytułu mistrza świata nie zdobył. Zarówno w 2017, jak i w 2018 roku był wicemistrzem. Od zeszłego roku jego kolegą z zespołu był Charles Leclerc, który w sezonie 2019 wyprzedził Niemca w klasyfikacji generalnej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)