Seat, Renault, a teraz Alfa Romeo. Alejandro Mesonero-Romanos będzie szefem stylistów marki

Seat, Renault, a teraz Alfa Romeo. Alejandro Mesonero-Romanos będzie szefem stylistów marki

Alfa Romeo to marka, która pozwala stylistom rozwinąć skrzydła.
Alfa Romeo to marka, która pozwala stylistom rozwinąć skrzydła.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Alfa Romeo
Aleksander Ruciński
23.06.2021 09:19, aktualizacja: 14.03.2023 16:05

Alejandro Mesonero-Romanos nie zagrzał długo w Renault po tym, jak w ubiegłym roku opuścił Seata. Teraz znów zmienił stanowisko - będzie przewodził stylistom Alfy Romeo.

Koncern Stellantis nie składa broni, próbując wyciągnąć Alfę Romeo z dołka. Świadczą o tym chociażby niedawne ruchy kadrowe. Na początku 2021 roku pieczę nad marką objął nowy szef, Jean-Philippe Imparato. Teraz do załogi dołącza kolejne znane nazwisko - Alejandro Mesonero-Romanos.

To znany stylista, który wcześniej pracował dla Seata i Cupry. Właśnie jemu zawdzięczamy projekty koncepcyjnego Tavascana czy produkcyjnego Formentora, ostatniej Ibizy, a także Leona. Romanos ma na koncie również kilka projektów Renault, w tym Lagunę II. Francuskie sympatie dały o sobie znać wiosną 2020 roku, kiedy to Luca de Meo ogłosił zatrudnienie Romanosa w Renault/Dacia. Projektant nie zabawił tam jednak długo.

Alfa Romeo właśnie mianowała go szefem stylistów. Będzie odpowiadał za odświeżenie wizerunku marki w dobie modernizacji i elektryfikacji. "Przybycie Alejandro to wielka szansa dla Alfy Romeo. To miłośnik motoryzacji, który zrobił świetną robotę w Cuprze. Już nie możemy doczekać się tej współpracy" - powiedział Jean-Pierre Ploué z koncernu Stellantis.

Na razie trudno przewidzieć, jak zatrudnienie Romanosa wpłynie na wygląd nowych modeli Alfy Romeo. Hiszpan przez lata udowadniał, że lubi raczej ostre, zdecydowane linie, co w szczególności widać w projektach Seata i Cupry. Jedno jest pewne - na pierwsze widoczne efekty współpracy trzeba będzie trochę poczekać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)