Rynek pickupów w Polsce. Zobacz, który model jest najpopularniejszy

Rynek pickupów w Polsce. Zobacz, który model jest najpopularniejszy

Mercedes-Benz Klasy X
Mercedes-Benz Klasy X
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
14.02.2019 16:03, aktualizacja: 28.03.2023 11:49

Samochody użytkowe typu pickup to w Polsce mało popularne auta, kupowane niemal bez wyjątku jako nowe przez przedsiębiorców, choć nie zawsze do ciężkiej pracy. Zastanawialiście się kiedyś, który model jest najpopularniejszy?

Dane opublikowane przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar wskazują na wzrost popularności tego segmentu w roku 2018 w porównaniu z poprzednim o 39 proc. W ciągu całych 12 miesięcy zarejestrowano w Polsce 3388 nowych samochodów tej klasy.

Niekwestionowanym liderem jest marka Ford i model Ranger, który jest też liderem całego rynku europejskiego. W ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 911 tych samochodów. Drugie miejsce zajmuje kultowa i legendarna Toyota Hilux (737 aut). W trójce zmieściło się… Isuzu D-Max, którego sprzedano i zarejestrowano w liczbie 493.

Poza pierwszą trójką są tak dobre i znane modele jak Volkswagen Amarok (431), Nissan Navara (354) czy Mitsubishi L200 (210). Podobną do L200 liczbę rejestracji zanotowano w przypadku Mercedesa Klasy X (200) – pierwszego na rynku pickupa premium. Swoją drogą bazującego na podzespołach Nissana Navary.

Daleko za czołówką jest Fiat Fullback (35 szt.), który jest z kolei kopią 1:1 wspomnianego modelu Mitsubishi. Mało znanego SsangYonga Musso zarejestrowano w liczbie 10 sztuk. Do tego warto doliczyć jeden egzemplarz SsangYonga Actyon Sports.

Co ciekawe, według danych Samaru Ram trafił do czterech odbiorców i tyle samo osób zdecydowało się na rosyjskiego UAZ-a Profi. Jednak odezwał się do nas jeden z dilerów aut marki Ram z Chorzowa, który poinformował, że tylko on sprzedał klientom z Polski 20 sztuk. W Polsce jest natomiast czterech oficjalnych dilerów tego amerykańskiego producenta.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)