Ruszył przetarg na budowę S6 z obwodnicą metropolii trójmiejskiej. Koniec prac w 2025 roku

Ruszył przetarg na budowę S6 z obwodnicą metropolii trójmiejskiej. Koniec prac w 2025 roku

Obwodnica Trójmiasta to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce.
Obwodnica Trójmiasta to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
20.08.2020 12:16, aktualizacja: 22.03.2023 10:32

Droga S6 i wchodząca w jej skład Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej to jedna z najważniejszych planowanych inwestycji drogowych w Polsce. GDDKiA poinformowała o uruchomieniu przetargów na realizację kilku odcinków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w 2025 roku.

Każdy kto choć raz miał okazję przejechać się trójmiejską obwodnicą wie, że jest to droga, która jak mało która potrzebuje obniżenia poziomu ruchu. Częściowo ma się do tego przyczynić planowana obwodnica metropolii trójmiejskiej, wchodząca w skład większego projektu, jakim jest budowa trasy S6.

Droga ta docelowo ma połączyć Szczecin z Trójmiastem i znacząco ułatwić podróżowanie w północno-zachodnich rejonach naszego kraju. Nowa obwodnica będzie mieć swój początek w miejscu, w którym obecnie kończy się tzw. południowa obwodnica Trójmiasta na trasie S7.

Oznacza to, że nowa inwestycja ułatwi przemieszczanie się kierowcom jadącym od strony "siódemki" oraz Autostrady A1. W szczególności tym, którzy będą kontynuować podróż w kierunku zachodnich i północnych części województwa pomorskiego.

Obraz
© fot. GDDKiA

Nowa obwodnica ma zostać oddana do użytku w 2025 roku. By ułatwić realizację zadania, GDDKiA podzieliła je na dwa etapy. Pierwszy z nich, o długości 16,3 km połączy Chwaszczyno z Żukowem, a drugi, 23-kilometrowy, pozwalający ominąć Żukowo ma łączyć się z węzłem Gdańsk Południe. Łączna długość obwodnicy metropolii trójmiejskiej wyniesie więc ponad 39 km.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)