Rodzinny Samochód Roku 2012 według Czytelników Autokult.pl [wyniki]

Rodzinny Samochód Roku 2012 według Czytelników Autokult.pl [wyniki]

Rodzinny Samochód Roku 2012 według Czytelników Autokult.pl [wyniki]
Piotr Wereszczyński
11.02.2013 17:00, aktualizacja: 07.10.2022 21:13

Przez niemal miesiąc mogliście oddawać głosy na najlepszy Waszym zdaniem samochód roku 2012 w kategorii aut rodzinnych. Spośród 19 finalistów został wyłoniony zwycięzca, który o dziwo nie zaliczał się do faworytów. Oto Rodzinny Samochód Roku 2012!

Przez niemal miesiąc mogliście

Obecność tego auta w czołówce nikogo nie powinna zaskoczyć. Choć wśród naszych Czytelników jest wielu przeciwników niemieckiej motoryzacji Volkswagen Golf niezmiennie od 1974 roku plasuje się w czołówce najpopularniejszych kompaktów na świecie. Doświadczenie jakie niemiecki producent zdobywał przez wszystkie lata produkcji samochodu przyniosło wymierne efekty w postaci 3. miejsca w naszym plebiscycie i 11,36 % zdobytych głosów.

Zaskakują słabe wyniki faworytów w tym obu modeli Dacii i

Drugie miejsce przypadło jedynemu autu klasy średniej w tegorocznym plebiscycie. Jest to typowy wybór dla rodziny, który poza przestronnym wnętrzem oferuje dodatkowo dobry komfort podróżowania oraz bogate wyposażenie. W tym przypadku o wysokim miejscu mogła również zadecydować bezawaryjność, którą przez lata odznaczały się japońskie konstrukcje.

Moim zdaniem wysokie miejsce tego auta jest znakiem końca kryzysu. Mazda6 zdobyła 13,22 % głosów co przy dość wysokiej cenie zakupu tego samochodu jest naprawdę dobrym wynikiem. Wszystko wskazuje na to, że polskie rodziny mogą sobie pozwolić na co raz więcej w tym niewątpliwie na luksus, jakim w naszych warunkach jest posiadanie nowego auta klasy średniej.

1. miejsce - Volvo V40

Triumf Volvo V40 można z pewnością nazwać sporym zaskoczeniem. Auto dostało trudne zadanie zastąpienia aż 3 modeli: C30, S40 i V50. Zadaniu jak widać sprostało i pomimo drobnych wpadek ergonomicznych oraz wysokiej ceny przekonało do siebie 14,23 % głosujących. Niewątpliwie olbrzymim atutem nowego V40 jest duży rozstaw osi, który jest tutaj większy niż chociażby w drugiej generacji Škody Octavii. Głosujących przekonał też zapewne wysoki poziom bezpieczeństwa jakim od zawsze charakteryzują się konstrukcje Volvo.

Wyniki konkursu bardzo dobrze odzwierciedlają pewien trend. Choć auta klasy premium dość trudne do kupienia dla przeciętnej polskiej rodziny to nie biomy się myśleć o takich samochodach. To co jeszcze kilka lat temu było definiowane jako auta dla bogatych powoli staje się dostępne dla szerszego grona konsumentów. Cena samochodu co raz rzadziej ma decydujące znaczenie przy zakupie a klienci zaczynają szukać aut bezpiecznych, bezawaryjnych i pewnych.

Pełna klasyfikacja aut

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)