Renault Duster pick-up – niebawem premiera!

Renault Duster pick-up – niebawem premiera!09.06.2015 07:52
Renault Duster pick-up – niebawem premiera!

Alians Nissan-Renault już kilka miesięcy temu poinformował o trwających pracach nad nowym pick-upem, który technicznie będzie również bazą dla tego typu pojazdu Mercedesa. Renault już niebawem zaprezentuje swoje auto.

Oczywiście nazwa może być nieco myląca, ponieważ Duster to model Dacii, ale w Ameryce Południowej Dacie są oferowane pod marką Renault. To właśnie tam, a konkretnie w Argentynie odbędzie się 18 czerwca premiera pick-upa, którego nazwy modelowej tak naprawdę jeszcze nie znamy. Również produkcja samochodu będzie miała miejsce w Argentynie.

428100844106575788

Pierwszy jednotonowy pick-up marki Renault bardzo przypomina wizualnie koncept o nazwie Duster Oroch zaprezentowany w zeszłym roku w Sao Paulo. W sieci pojawiły się tajemnicze, przedpremierowe zdjęcia, a po argentyńskim Internecie krąży fotografia gotowego… Nissana Navary. Na wizualizacjach Renault przypomina do złudzenia Dacię Duster i to ma być podobno klucz do sukcesu, ponieważ Duster zrobił na wielu rynkach prawdziwą furorę. Renault klasyfikuje swoje auto w segmencie SUP (Sport Utility Pick-up). Ma być wygodne i przestronne, a przy okazji oferować duże możliwości przewozowe.

428100844106706860

Pick-up Renault będzie jednym z technicznych trojaczków. Jego bliźniakiem jest nowy Nissan NP300/Navara. Trzecim samochodem zostanie w przyszłości Mercedes, ale jego można określić raczej jako kuzyna, ponieważ tylko niektóre elementy będą wspólne z samochodami Nissan i Renault.

Pick-up Renault nie będzie sprzedawany w Europie. Tu jego rolę przejmie nowa generacja Nissana Navary oraz w segmencie premium, w przyszłości właśnie pick-up Mercedesa.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)