Mercedes stworzy pick-upa razem z Nissanem

Mercedes stworzy pick-upa razem z Nissanem08.04.2015 07:53
Mercedes stworzy pick-upa razem z Nissanem

Współpraca koncernu Daimler oraz sojuszu Renault-Nissan trwa już od kilku lat, czego efektem jest chociażby użytkowy model Citan, będący bratem bliźniakiem Renault Kangoo. Teraz ta współpraca sięgnie nieco głębiej.

Zapowiadany od niedawna pick-up klasy premium Mercedesa będzie korzystał z niektórych rozwiązań konstrukcyjnych nowego Nissana NP300, jednak nie będzie kopią jak w przypadku modeli Citan i Kangoo, ale częściowo samodzielną konstrukcją Mercedesa. Niemiecki pick-up ma uwzględniać specyficzne potrzeby klienta tej marki i mieć wszystkie charakterystyczne dla niej cechy. Auto będzie sprzedawane w Europie, Australii, RPA i Ameryce Łacińskiej.

Mercedes-Benz jest najszybciej rozwijającą się marką premium na świecie. Wejście do błyskawicznie rozwijającego się segmentu średnich pick-upów jest ważnym elementem kontynuacji naszego wzrostu w skali globalnej. Dzięki ugruntowanemu partnerstwu z Sojuszem Renault-Nissan możemy znacznie skrócić czas i ograniczyć koszty związane z wejściem do tego ważnego segmentu. - powiedział Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars.

Co ciekawe, również marka Renault chce skorzystać z okazji i zaprezentować swojego jednotonowego pick-upa, już bardziej zbliżonego do Nissana NP300. Premierę zaplanowano na rok 2016. Auto będzie wytwarzane w zakładach Nissana w Meksyku, Argentynie i w Barcelonie wspólnie z Nissanem i Mercedesem. Wcześniej, bo już w tym roku, Renault zaprezentuje mniejszego pick-upa klasy 0,5 tony.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)