Rekord w polskiej fabryce. Bariera przekroczona

Rekord w polskiej fabryce. Bariera przekroczona

Jubileuszowy egzemplarz Volkswagena Caddy
Jubileuszowy egzemplarz Volkswagena Caddy
Źródło zdjęć: © Volkswagen Polska | Volkswagen
Mateusz Lubczański
10.02.2023 10:22, aktualizacja: 10.02.2023 11:11

Cztery miliony samochodów wyjechało już z fabryki w Poznaniu. Zakład w tym roku będzie świętował też 20 lat istnienia. Jubileuszowym modelem jest Volkswagen Caddy.

Volkswagen Caddy to ważny gracz w kurczącym się segmencie kombivanów. Caddy czwartej generacji produkowany jest wyłącznie w polskich zakładach Volkswagena. Dostępny jest w wersji osobowej, jak i typowo dostawczej. Co więcej, w polskich zakładach Volkswagena produkowany jest też bliźniak Caddy’ego, czyli Ford Transit Connect.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Dzisiaj Volkswagen Poznań jest największym producentem samochodów w Polsce, a także jedynym miejscem na świecie, w którym wytwarzany jest Caddy – powiedział Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Samochody produkowane są w Poznaniu od 1993 roku. Stąd wyjeżdżały – w ramach systemu SKD – transportery, passaty czy polo. Kolejny krok milowy w rozwoju spółki, to otwarcie w Białężycach k. Wrześni w roku 2016 drugiej fabryki samochodów, w której, również jako jedynym zakładzie na świecie, powstaje Volkswagen Crafter czy kamper Volkswagen Grand California.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)