Promocja na paliwa Orlenu działa jeszcze inaczej. Kluczowe są kupony

Promocja na paliwa Orlenu działa jeszcze inaczej. Kluczowe są kupony

Tak wygląda jeden z trzech kuponów rabatowych na paliwo Orlenu. Ważne są do końca lipca.
Tak wygląda jeden z trzech kuponów rabatowych na paliwo Orlenu. Ważne są do końca lipca.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
27.06.2022 08:19, aktualizacja: 13.03.2023 16:49

Jeszcze przed weekendem pisałem o dość złożonej kwestii tankowania paliw Orlenu w ramach nowej promocji. Dochodzi do niej jeszcze jeden aspekt. Lepiej, żebyście mieli aplikację.

Już wiadomo jak wygląda korzystanie z promocji na paliwa Orlenu (dot. 30 gr. na litrze). Wbrew temu, co myślałem przed weekendem, nie wystarczy tylko okazać karty VITAY lub kodu w aplikacji ORLEN VITAY (karta elektroniczna). Trzeba jeszcze aktywować kupon promocyjny, który wygląda tak:

Kupon rabatowy na paliwo
Kupon rabatowy na paliwo© fot. Marcin Łobodziński

Należy pokazać go sprzedawcy przy kasie, inaczej rabatu nie będzie. Udało mi się wykorzystać rabat i za 34 l oleju napędowego zapłaciłem nie 271 lecz 261 zł. Ale i tak w pewnym sensie straciłem.

Otóż jeden kupon obejmuje tankowanie do 50 litrów paliwa. Niezależnie od tego, ile zatankujemy, zostaje on wykorzystany. Ja zatankowałem tylko 34 litry, więc rabat na 16 litrów przepadł. Można powiedzieć, że straciłem przez to rabat w wysokości 4,80 zł.

Za paliwo zapłaciłem o 10 zł mniej. Wystarczy na kawę
Za paliwo zapłaciłem o 10 zł mniej. Wystarczy na kawę© fot. Marcin Łobodziński

A jeśli nie mam aplikacji?

Zapytałem sprzedawcy w jaki sposób mogą z promocji skorzystać ci, którzy nie używają aplikacji, ale mają fizyczne karty Orlenu. Dowiedziałem się, że po wejściu na stronę program.vitay.pl i po zalogowaniu się na swoje konto wchodzimy w sekcję kupony, gdzie aktywujemy jeden z trzech kuponów na paliwo. Po jego aktywacji można go wydrukować i zabrać ze sobą na stację, by skorzystać ze zniżki.

Kupon można aktywować na komputerze i wydrukować go
Kupon można aktywować na komputerze i wydrukować go© fot. screen ze strony program.vitay.pl

Wymaga to sporego samozaparcia i przede wszystkim pamiętania o kuponie jeszcze przed wyjściem z domu. Można też inaczej i trochę łatwiej. Da się bowiem aktywować kupon na stronie internetowej w telefonie i powiększyć kod kreskowy pokazując go kasjerowi. Niestety strona program.vitay.pl działa bardzo powoli, a co gorsza wymaga przy logowaniu się wpisywaniu tekstu z obrazka. Przejście do sekcji kuponów zajmie więc nieco ponad minutę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)