Porsche zawiesza produkcję w Lipsku - brakuje podzespołów ze Wschodu

Porsche zawiesza produkcję w Lipsku - brakuje podzespołów ze Wschodu

Fabryka w Lipsku czasowo wstrzymała produkcję
Fabryka w Lipsku czasowo wstrzymała produkcję
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
03.03.2022 07:45, aktualizacja: 14.03.2023 13:05

Problemy branży motoryzacyjnej spowodowane wojną w Ukrainie szybko rozrosły się poza terytoria stron konfliktu. Przerwy w dostawach z Rosji i Ukrainy coraz silniej rzutują bowiem na zachodnie fabryki. Kolejnym przykładem jest Porsche w Lipsku.

Jak donosi portal Automotive News Europe, Porsche zdecydowało się wstrzymać produkcję Macana i Panamery od środowego wieczora 2 marca 2022 roku do końca przyszłego tygodnia. Powodem są zakłócenia w dostawach komponentów pochodzących z Ukrainy.

Tak jak w przypadku kryzysu półprzewodnikowego producenci będą prawdopodobnie faworyzować produkcję najbardziej dochodowych modeli oraz aut elektrycznych, pozwalających minimalizować biznesowe wskaźniki średniej emisji spalin.

Zakłady w Zuffenhausen wytwarzające Taycana i 911 nadal pracują. Porsche monitoruje jednak sytuację i stara się reagować z wyprzedzeniem: "Dalsze kroki będą uporządkowanym procesem. Chcemy na bieżąco oceniać sytuację i jej wpływ na naszą działalność biznesową." - możemy przeczytać w oświadczeniu cytowanym przez Automotive News Europe.

Porsche jest kolejną marką koncernu Volkswagena dotkniętą przez konflikt rosyjsko-ukraiński. Przerw w dostawach doświadczyły też fabryki samego VW i Škody. W podobnej sytuacji jest też niestety konkurencyjne BMW.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)