Porsche Carrera GT Jensona Buttona zmieniło właściciela. Cena nie była niska

Porsche Carrera GT Jensona Buttona zmieniło właściciela. Cena nie była niska

Rzadkie auto i sławny właściciel to połączenie, które oznacza spore sumy
Rzadkie auto i sławny właściciel to połączenie, które oznacza spore sumy
Źródło zdjęć: © fot. Collecting Cars
Aleksander Ruciński
08.07.2021 08:17, aktualizacja: 14.03.2023 15:54

Carrera GT to jeden z najbardziej spektakularnych modeli w historii Porsche, a przy okazji auto, które z każdym rokiem zyskuje na wartości. Sprzedany niedawno egzemplarz ma jeszcze jedną zaletę w postaci sławnego właściciela. Kiedyś należał bowiem do Mistrza Świata Formuły 1 - Jensona Buttona.

Porsche Carrera GT, choć stosunkowo młode wiekiem, jest już niemal kultowym pojazdem, poszukiwanym przez kolekcjonerów z całego świata. Dlatego też srebrny egzemplarz z 2004 roku, który został niedawno wystawiony na sprzedaż przez dom aukcyjny Collecting Cars, nie czekał długo na nowego właściciela.

Tym bardziej, że poza świetnym stanem technicznym i niskim przebiegiem (8556 km) ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Pierwotnie należał do Mistrza Świata Formuły 1 z 2009 roku, Jensona Buttona. Auto miało później jeszcze kilku właścicieli, lecz każdy dbał o nie w należyty sposób.

Jak wynika z dokumentacji, z Monako trafiło do Wielkiej Brytanii, a stamtąd do Holandii, by ostatecznie zostać gwiazdą aukcji Collecting Cars. Kupujący zakochał się w czerwonym wnętrzu i dość rzadkim w przypadku tego modelu, szarym lakierze. Wspaniałym detalem jest też drewniana gałka zmiany biegów.

Wspaniała konfiguracja wnętrza.
Wspaniała konfiguracja wnętrza.© fot. Collecting Cars

Jak nietrudno się domyślić, wszystko to nie było tanie. Auto zmieniło właściciela za 975 tys. dolarów. Do równego miliona nieco zabrakło, ale to tylko kwestia czasu. Wątpliwe bowiem, by ta wyjątkowa sztuka straciła na wartości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)