Ponad połowa sprawdzanych aut miała szkodę. Przoduje jedna marka

Ponad połowa sprawdzanych aut miała szkodę. Przoduje jedna marka

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Autokult | Marcin Łobodziński
13.02.2024 15:54, aktualizacja: 13.02.2024 16:37

Platforma autoDNA opublikowała ciekawe informacje z raportów historii pojazdów generowanych w 2023 roku. Wynika z nich, że w przypadku popularnych modeli łatwo trafić na auto po szkodzie.

Zakup samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Z pomocą przychodzą internetowe platformy pozwalające dokładniej zapoznać się z historią danego pojazdu. Jedną z nich jest autoDNA.

Raporty stanowią nie tylko pomoc dla potencjalnych kupujących, ale i pozwalają bliżej zapoznać się z sytuacją na rynku aut używanych, dzięki szerokiemu spektrum sprawdzanych pojazdów. Tylko w 2023 roku w polskojęzycznej wersji serwisu autoDNA wygenerowano raporty zawierające informacje o ponad 400 tys. szkód w pojazdach używanych wystawionych w ogłoszeniach.

Wystąpienie szkody najczęściej odnotowywano w przypadku popularnych modeli marek premium, takich jak BMW Serii 5 (61 proc. raportów ze szkodą) czy BMW Serii 3 (57 proc. raportów ze szkodą). Na trzecim miejscu, również z wynikiem 57 proc. uplasował się Opel Insignia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do modeli, w których ponad co najmniej połowa raportów zawierała informację o szkodzie, należą również: Ford Mondeo, Volkswagen Golf, Opel Astra, Volkswagen Passat, Audi A6 oraz Ford Focus.

Obecność powyższych modeli na liście wynika jednak nie tyle z wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia szkody, co samej ich popularności na rynku wtórnym. Nie zmienia to jednak faktu, że szukając auta używanego, łatwo trafić na samochód po różnych przygodach. Warto więc minimalizować ryzyko, posiłkując się raportami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)