Policjanci z grupy Kobra zlikwidowali "dziuplę". Auta stały jak na parkingu dealera

Pojazdy znajdowały się na jednej z posesji w gminie Czosnów
Pojazdy znajdowały się na jednej z posesji w gminie Czosnów
Źródło zdjęć: © Policja

31.08.2023 23:18

Policjanci z warszawskiej grupy Kobra zatrzymali złodzieja samochodów. Jego łupem padły pojazdy o łącznej wartości ponad pół miliona złotych.

Sprawą zajęli się mundurowi z warszawskiej komendy Praga - Południe, specjalizujący się w przestępczości samochodowej. Ustalenia doprowadziły policjantów do gminy Czosnów, gdzie znaleźli pojazdy skradzione od marca do lipca 2023 roku.

Wizyta grupy Kobra mocno zdziwiła właściciela posesji, który twierdził, że nie posiada żadnych rzeczy pochodzących z przestępstwa. Tak jednak nie było. Na terenie działki policjanci zabezpieczyli 5 poszukiwanych samochodów o łącznej wartości 670 tysięcy zł. W jednym z nich na siedzeniu pasażera ujawnili urządzenie elektroniczne z wieloma antenami, służące do zagłuszania sygnału GPS/GSM, które zostało zabezpieczone przez operacyjnych.

Po skompletowaniu materiału dowodowego 46-letni mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa oraz kradzieży z włamaniem. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga - Południe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)