Policja zatrzymała pijanych rodziców z dzieckiem w aucie. Zapraszali gości na wesele

Policja zatrzymała pijanych rodziców z dzieckiem w aucie. Zapraszali gości na wesele

(fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER)
(fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER)
Mateusz Żuchowski
31.07.2019 08:22, aktualizacja: 28.03.2023 10:14

W niedzielę wieczorem patrol drogówki na drodze z Rawy Mazowieckiej do Białej Rawskiej zatrzymał do kontroli zdezelowane auto. Okazało się, że prowadzący je 32-latek jest pijany, podobnie jak jego partnerka, która na kolanach wiozła piętnastomiesięczne dziecko. Kierowcy grożą teraz nawet trzy lata więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Samochód wzbudził podejrzenie patrolujących drogę policjantów już samym stanem technicznym. Zdezelowany hatchback identyfikowany przez służby jako Daewoo Matiz nie miał tylnego zderzaka i posiadał pękniętą lampę. Jak relacjonuje sierżant sztabowa Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, policjanci zaraz po zatrzymaniu samochodu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Kontrola wykazała, że 32-letni mieszkaniec powiatu rawskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwa była także siedząca obok niego 25-letnia partnerka. U niej kontrola wykazała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Narzeczona pijanego kierowcy w takim stanie wiozła na kolanach piętnastomiesięczne dziecko. Para tłumaczyła się ze swojego zachowania faktem, że przygotowuje się do ślubu i właśnie wracają z wizyty, podczas której zapraszali gości na wesele.

Póki co narzeczeni będą musieli zmienić swoje plany. 32-latek został zatrzymany przez policję i stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Opiekę nad dzieckiem przejęła rodzina.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)