Policja odebrała nieoznakowane BMW 3 GT. Znamy numery dwóch radiowozów

Policja odebrała nieoznakowane BMW 3 GT. Znamy numery dwóch radiowozów

BMW 3 GT jest liftbackiem z wyżej poprowadzonym dachem
BMW 3 GT jest liftbackiem z wyżej poprowadzonym dachem
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/BMW
Michał Zieliński
10.07.2019 18:46, aktualizacja: 28.03.2023 10:27

Warszawska drogówka odebrała nowe nieoznakowane radiowozy. Raz jeszcze padło na BMW, ale tym razem jest to model 3 GT. Poznaliśmy numery rejestracyjne dwóch egzemplarzy.

Niedawno informowaliśmy o nowych przetargach rozpisanych przez policję. Pierwsze nowo zakupione radiowozy już trafiają do komend. Łódzka drogówka od początku lipca 2019 ma do dyspozycji oznakowane BMW 320d najnowszej generacji z 184-konnym dieslem pod maską. Tym razem dowiedzieliśmy o nieoznakowanych samochodach.

Dwa egzemplarze trafiły do funkcjonariuszy w Warszawie. Nie są to jednak sedany Serii 3, a rzadziej spotykany model 3 GT. Bazuje na poprzedniej generacji "trójki" i jest wyższym liftbackiem. Jeden egzemplarz stołecznej policji jest czarny, drugi granatowy. Poznaliśmy numery rejestracyjne samochodów.

Z przetargu jasno wynikało, jaka wersja interesowała policję. To 252-konny 330i xDrive z napędem na cztery koła. Do 100 km/h rozpędza się w 6,2 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Oznaczenia na klapie zdradzają, że właśnie takie samochody zostały kupione.

Warszawska komenda nie jest jedyną, która dostała nowe nieoznakowane radiowozy. Łącznie policja kupiła 31 takich aut i zostały one rozproszone po całym kraju. Doliczając 51 nowych oznakowanych "trójek" i 140 wcześniej kupionych egzemplarzy, po Polsce będą jeździć 222 policyjne BMW.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)